استغفار 70 بندی امیرالمومنین

استغفار 70 بندی امیرالمومنین

استغفار 70 بندی امیرالمومنین

با سلام و سپاس از حسن انتخابتون…
ما در سایت مهارتو قصد داریم اطلاعاتی درباره “استغفار 70 بندی امیرالمومنین” را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.با ما همراه باشید.

استغفار 70 بندی امیرالمومنین

استغفار امیرالمومنین، استغفاری در هفتاد بند میباشد که به فرموده امام حسین (ع) توسط امام علی (ع) آموزش داده شده و برای گشایش گرفتاری های مردم است.

این استغفار شریفی که از امیر المومنین (ع) نقل شده و در هفتاد بند است علاوه بر جامع بودن و توجه به اینگونه گناهانی که غالبا مورد غفلت ماست و دارا بودن آثار معنوی و دنیوی مذکور در مقدمه استغفار، بسیار مجرب است و اگر کسی آن را با توجه بخواند، آثار آن را در زندگی خود خواهد دید.

کتاب دارالسلام

همچنین علامه نوری در کتاب دارالسلام می نویسد: امام رضا علیه السلام از پدران بزرگوار خود نقل میکنند که امام حسین علیه السلام فرمودند: روزی نزد امیرالمؤمنین نشسته بودم که عربی وارد شد و عرض کرد یا امیرالمؤمنین! من مرد عیالمند و فقیر هستم و مالی که زندگی مرا کفایت کند ندارم. حضرت فرمودند: ای برادر عرب! چرا استغفار نمیکنی تا حالت نیکو شود؟ عرض کرد: زیاد استغفار میکنم، اما تغییری در زندگی ام پیدا نشده است.حضرت فرمودند: ای برادر عرب خدای متعال می فرماید:

فَقُلْتُ اسْتَغْفِرُوا رَبَّکُمْ إِنَّهُ کانَ غَفَّاراً
(از پروردگار خویش آمرزش بطلبید که او بسیار آمرزنده است)

بعد فرمودند چون به گناه بودن بعضی از اعمالت آگاه نیستی استغفار تو ناقص است؛ زیرا از آنها استغفار نمیکنی و نتیجه نمیگیری. سپس فرمود: اینک به تو استغفاری می آموزم که اگر آن را هنگام خواب بخوانی خدا به تو وسعت رزق عطا فرماید. دعا را نوشته، به اعرابی داده و فرمودند: شب، قبل از خوابیدن، این استغفار را بخوان و گریه کن.

امام حسین علیه السلام فرمود: سال بعد اعرابی به خدمت حضرت آمد و عرض کرد: یا امیرالمؤمنین! خداوند به من نعمت های زیادی عطا فرمود. شتران و گوسفندانم آن قدر زیاد شده اند که محلی برای نگه داری آن ها ندارم. آن حضرت فرمودند: ای برادر عرب! قسم به آن خدایی که محمد صلوات الله علیه را به نبوت برگزید، بنده ای نیست که با این دعا به درگاه خدا استغفار کند، مگر اینکه خدای متعال به برکت آن، گناهانش را آمرزیده، حوائجش را برآورده و به مال و اولادش فراوانی و برکت عطا فرماید.

در این مطلب استغفار امیرالمومنین را برای شما آماده کرده ایم.

در ادامه مطلب میتوانید این دعا را به صورت صوتی و همچنین PDF با ترجمه فارسی دانلود نمایید.

دانلود فایل فشرده صوتی  حجم 9.7 مگابایت

دانلود فایل mp3  حجم 10 مگابایت

دانلود فایل pdf متن و ترجمه  حجم 1.5 مگابایت

مشخصات:

● تعداد : 1 فایل صوتی
● زمان : 58 دقیقه
● فرمت : MP3
● کیفیت : 128 کیلوبیت
● قابل پخش در : کامپیوتر، موبایل، پخش ماشین، و سایر دستگاه های پخش آهنگ

از این مطالب دیدن فرمایید

ویژگی روتختی

معصومه رسولی اینستا

آیت الکرسی

کفش مناسب برای مانتو بلند

هفته بیست و ششم بارداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.