اسم فامیل با ق

اسم فامیل با ق

اسم فامیل با ق

با سلام و سپاس از حسن انتخابتون…
ما در سایت مهارتو قصد داریم اطلاعاتی درباره “اسم فامیل با ق” را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.با ما همراه باشید.

اسم فامیل با ق

اسم : قاسم ، قنبر،قاصدک،قلی،قادر،قباد،قدرت،قربان

فامیل : قنبری ، قاسمی،قاصدی،قادری،قبادی،قربانی

شهر:قم،قزوین،قاین،قائم شهر،قونیه،قصرشیرین،قدمگاه،قشم

کشور : قزاقستان،قبرس، قرقیزستان، قطر

میوه : قیسی،قهوه،قندک

غذا : قورمه سبزی ، قیمه،قروتی،قلیه ماهی،قیمه نثار

رنگ : قرمز ، قهوه ای

حیوان : قورباغه ، قو،قوچ،قناری،قرقاول،قرقی،قاقم،

قمری خانگی،قرقی

ماشین : قشقایی

اشیاء : قالی ، قرقره،قوری،قاشق،قاب عکس،قلاب ماهیگیری،

قنداق

گل : قاصدک،قاشقی

شغل : قناد،قالیباف

اعضای بدن : قلب ، قوزک پا،قفسه سینه،قرنیه

پوشاک :قبا،قنداق

مشاهیر : قمشه ای،قاسم سلیمانی،قیصر امین پور،قائم مقام فراهانى

ورزش: قایق سواری

فیلم:قرمز،قاتل اهلی،قهرمانان کوچک،قسم

کارتون: قهرمانان تنیس

اسم فامیل چیست؟

اسم فامیل یک نوع بازی است که با قلم و کاغذ انجام می‌شود. شرکت‌کنندگان، پس از توافق، روی یکی از حروف الفبا، نام موضوعات مختلفی که با آن حروف الفبا آغاز می‌شود را روی کاغذ می‌نویسند و هرکس زودتر همه خانه‌ها را پر کند، با اعلام او دیگر شرکت‌کنندگان نیز از نوشتن دست می‌کشند و امتیازشماری آغاز می‌شود. اگر شرکت کنندگان حروف مشابهی را نوشته باشند امتیاز کمتری دریافت می‌کنند. مثلا ((هر دو بازی کننده نام یک میوه رابنویسند ))

اسم فامیل با ق اهداف بازی

سرگرمی، افزایش دقت، سرعت عمل، تمرکز، افزایش دامنه لغات و اطلاعات عمومی از اهداف بازی‌ است.

شرح بازی

تعداد مجاز شرکت‌کنندگان در این بازی نامحدود است. در این بازی شرکت‌کنندگان ابتدا روی کاغذ جدولی رسم می‌کنند که ردیف اول آن مواردی همچون نام، نام خانوادگی، شهر، کشور، رنگ، نام اشیا، نام گل، نام اعضای بدن، نام شغل، نام ورزش، نام حیوان، نام غذا، نام میوه، نام مشاهیر، نام خودرو، نام فیلم و سایر موضوعات نوشته شده‌ است.

در مرحله بعد شرکت‌کنندگان روی یکی از حروف الفبا توافق می‌کنند و با شروع بازی سعی می‌کنند تمامی ستون‌های جدول را به نحوی پر کنند که با حرف مشخص شده آغاز شود. این کار با سرعت و مخفیانه انجام می‌گیرد.

اولین نفری که تمام موارد را پر کرد توقف یا ایست می‌گوید و بقیه باید دست از پر کردن ستون‌ها بکشند. سپس هر کلمه نوشته شده ستون به ستون مقایسه می‌شود و به هر گزینه امتیاز داده می‌شود. امتیازدهی معمولاً به این شیوه‌ است که اگر کلمه نوشته شده در هر ستون منحصربه‌فرد باشد و فقط یک نفر آن را نوشته باشد ۱۰ امتیاز و اگر کلمات نوشته شده در هر ستون مشترک باشد به نفراتی که مثل هم نوشته باشند ۵ امتیاز و اگر کلمه‌ای نوشته نشده باشد، امتیاز به فرد تعلق نمی‌گیرد و اگرموضوعی را تنها یک نفر پاسخ داده و سایر شرکت کنندگان خالی گذاشته باشند آن فرد بیست امتیاز می گیرد. جمع امتیاز ستون‌ها امتیاز فرد در آن مرحله را مشخص می‌کند. پس از چند دور بازی به این شیوه نتایج مجموع شمرده می‌شود و برنده تعیین می‌شود.

نوع دیگر امتیازدهی

در نوع دیگر امتیازدهی، به ازای هر نفر که ستون خالی داشته باشد، ۱۰ امتیاز به دیگران اضافه می‌شود. مثلاً اگر بازی ۵ نفره باشد و دو نفر هیچ کلمه‌ای در ستون مورد نظر ننوشته باشند، به سه نفر دیگر علاوه بر امتیاز کلمه خود (برای منحصربه‌فرد ۱۰ امتیاز و برای تکراری ۵ امتیاز بود)، ۱۰ امتیاز دیگر نیز اضافه داده می‌شود. در این حالت کسانی که نتوانسته باشند کلمه‌ای را بنویسند به لحاظ امتیازی فاصله زیادی از دیگران پیدا می‌کنند.

کاربران گرامی! شما می توانید با ثبت نظرات و پیشنهادات خود در بخش نظرات مارا از دیدگاه هایتان مطلع نمایید.

از این مطالب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.