اصلا خواستگار ندارم

اصلا خواستگار ندارم

اصلا خواستگار ندارم

سلام بر شما همراهان گرامی سایت مهارتو. اگراین سوال برای شما وجود دارد که چرا اصلا خواستگار ندارم ، با مهارتو همراه باشید تا در ادامه شما را با دلایل این موضوع همراهی کنیم.

از اینکه تا آخر با مهارتو همراه خواهید بود سپاس گذاریم.

امروزه دختران دم بخت زیادی را می بینیم که با وجود داشتن شرایط نسبتا مناسب برای ازدواج، خواستگار خوبی ندارند یا هیچ خواستگاری ندارند.
دخترانی که شاید مدت ها باشد قصد ازدواج دارند و حتی ظاهر زیبا و موفقیت های فردی زیادی را کسب کرده باشند، اما در امر ازدواج و پیدا کردن شریک زندگی، ناموفق مانده اند.
اما مسلما دغدغه اصلی دختران مجردی که در این شرایط قرار دارند این است که به چه دلیل خواستگار خوبی ندارند؟
و چه عواملی سبب می شوند بعضی از دخترها خواستگاران زیادی داشته باشند، اما برخی با وجود داشتن شرایط ایده آل، خواستگار مناسبی نداشته باشند.

اصلا خواستگار ندارم
اصلا خواستگار ندارم

دلایل نداشتن خواستگار

قبل از هرچیز لازم است این موضوع را در نظر داشته باشید که کم بودن تعداد خواستگار به عوامل متعدد فرهنگی، خانوادگی و اجتماعی بستگی دارد و الزاما به معنی وجود مشکل و ایراد خاصی در شما نیست.
به طور کلی در سال های اخیر سن ازدواج بالاتر رفته است و به علت سخت شدن شرایط ازدواج (به خصوص شرایط اقتصادی)، پسرها کمتر از گذشته برای پذیرش مسئولیت ازدواج آمادگی دارند و به راحتی تن به ازدواج نمی دهند.
با این حال عوامل متعددی می تواند بر تعداد خواستگاران یک دختر تاثیرگذار باشد. در ادامه به این دلایل و عوامل اشاره شده است.
لزوما این دلایل برای شما صادق نیست و ممکن است هیچ کدام از این مشکلات را نداشته باشید و تنها باید کمی صبر و تامل داشته باشید و تغییرات کوچکی در زندگی خود ایجاد کنید.

عوامل مرتبط با جامعه

بالا رفتن سن ازدواج

در جامعه امروزی سن ازدواج هم دخترها و هم پسرها به دلایل مختلف و متعددی بالا رفته است.
دیگر مثل قدیم نیست که دخترها در سنین پایین ازدواج کنند و صاحب فزرند شوند. امروزه انقدر مشغله‌ها و مشکلات جوانان زیاد شده است اکثرا حاضر نیستند در سنین پایین وارد چالش‌های مربوط به زندگی مشترک بشوند.

رسم و رسوم غلط

در نظر گرفتن ترتیب فرزندان در ازدواج یکی از مشکلاتی است که ازدواج تعداد زیادی از جوانان را تحت الشعاع خود قرار داده است.
اینکه فرزند کوچکتر تا وقتی خواهر یا برادر بزرگترش ازدواج نکرده، اجازه ازدواج ندارد طرز فکر غلطی است که برخی از خانواده‌ها هنوز به آن اعتقاد دارند.
در این صورت بهتر است با خانواده خود صحبت کنید، البته ایده خوبی است که این کار را از طریق خواهر و یا برادر بزرگتر خود انجام دهید و آنها با پدر و مادرتان صحبت کنند و قانعشان کنند که این رسم منطقی و صحیح نیست.

بالا رفتن هزینه‌های زندگی

متاسفانه عدم موفقیت جوانان بخصوص آقایان در پیدا کردن شغل مناسب و بالا رفتن هزینه‌های ازدواج و زندگی مشترک باعث شده پسران کمتر به فکر ازدواج و تشکیل خانواده بیفتند.

عوامل مرتبط با خود دختر

کمبود اعتماد به‌نفس

نداشتن اعتماد به نفس خیلی اوقات باعث می‌شود دیگران نیز نتوانند به قابلیت‌ها و نقاط مثبت شما اعتماد کنند.
این تصورات که شما به اندازه کافی خوب و یا حتی زیبا نیستید ممکن است به دیگران نیز سرایت کند.
به ویژگی‌های مثبت خود تکیه کنید هیچ وقت خودتان را دست کم نگیرید مطمئن باشید این کار در طرز فکر دیگران نسبت به شما نیز تاثیر بسزایی دارد.

توقعات بالای دختر خانم‌ها

باید این موضوع را پذیرفت، هر کسی خوبی‌ها و بدی‌هایی دارد هیچ کسی خوب مطلق نیست.
متاسفانه بعضی از دختر خانم‌ها انتظار دارند یک شاهزاده با اسب سفید دنبالشان بیاید ولی این رویایی بیش نیست.
اساس زندگی امروزی تعامل و همکاری است.
اگر کسی که تمایل به ازدواج با شما دارد استانداردهای کلی را دارد حتما بطور جدی‌تر موضوع را پیگیری کنید و عاقلانه فکر کنید و نگذارید کسی که سمتتان آمده حس کند از عهده انتظارات شما بر نمی آید.

نرسیدن به ظاهر خود

شاید گفتن این موضوع خوشایند به نظر نرسد اما دختر خانمی که به ظاهرش اهمیت نمی‌دهد و یا حتی نظافت را رعایت نمی‌کند تصویر زننده‌ای از خود در ذهن بقیه به جا می‌گذارد.
همه آدم‌ها زیبایی را دوست دارند و ترجیح می‌دهند شریک زندگی‌شان نیز به آن اهمیت دهد. لباس آراسته، صورت زیبا و رعایت بهداشت را هیچ گاه فراموش نکنید.

سخت گیری‌های خانواده‌ها

اینکه هر پدر و مادری دنبال خوشبختی فرزندش است، امری غیر قابل انکار است اما گاهی این حساسیت‌ها هم از طرف خانواده دختر و از طرف خانواده پسر از حد نرمال می‌گذرد و دردسر ساز می‌شود.
خانواده دختر با گذاشتن شرط و شروط سخت برای خواستگار باعث می‌شوند خیلی از ازدواج با دختر آنها منصرف شوند.
خانواده پسر نیز با سخت گیری در انتخاب دختر و معیار قرار دادن فاکتورهای عجیب و غریب باعث می‌شوند جوانان برای ازدواج به مشکل بر بخورند.

سابقه طلاق در خانواده دختر

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذاری که ممکن است خواستگارتان را برای پیش قدم شدن در ازدواج دچار تردید کند وجود سابقه طلاق در خانواده شماست.
اگر والدینتان و یا خواهر و برادرتان طلاق را تجربه کرده باشند این ذهنیت در بقیه ایجاد می‌شود که طلاق در خانواده شما امری عادی است و تابو آن شکسته شده است و بعد از ازدواج با بروز هر مشکلی شما نیز طلاق می‌خواهید.
بهتر است با رفتارتان به بقیه نشان دهید چقدر کانون خانواده برایتان مقدس و قابل احترام است و شرایط و دیدگاه شما با کسی که در خانواده تان سابقه طلاق داشته است فرق دارد.

سابقه بیماری‌های خاص در خانواده دختر

وجود بیماری‌های خاص مانند دیابت و یا نازایی در خانواده دختر بصورت ارثی ممکن است این باعث ایجاد تردید در انتخاب دختر شود.
پسر ممکن است از اینکه در آینده همسرش نیز دچار این مشکل شود از پیش قدم شدن برای ازدواج منصرف شود.

از این مطالب دیدن فرمایید

برنامه غذایی هفتگی

بهترین صبحانه برای زنان باردار

طبع بادمجان

شمارش تعداد کاراکتر در ورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.