ايمپلنت اقساطي

ايمپلنت اقساطي

ايمپلنت اقساطي

با سلام و سپاس از حسن انتخابتون…
ما در سایت مهارتو قصد داریم اطلاعاتی درباره “ايمپلنت اقساطي” را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.با ما همراه باشید.

ايمپلنت اقساطي

قیمت ایمپلنت دندان در مقایسه با سایر روشهای جایگزین کردن دندان از دست رفته گرانتر است. به همین علت اکثر بیمارانی که نیاز به کاشت دندان دارند؛ به دنبال روش هایی هستند که هزینه ایمپلنت دندان را کاهش دهند. اگر به دنبال روش هایی برای کاشت ایمپلنت ارزان قیمت هستید؛ بهتر است به جای ینکه با جستجوی آن لاین به دنبال کلینیک های ارزان قیمت یا آفرهای تخفیف ویژه ای باشید که ممکن است علت پیشنهاد آنها استفاده از ایمپلنت دندان نامرغوب یا دندانپزشکان بی تجربه باشد؛ به کلینیک هایی مراجعه کنید که کاشت ایمپلنت اقساط را به شما پیشنهاد می دهند. با پرداخت هزینه ایمپلنت دندان در 3 قسط که تقریبا هر 4 یا 6 ماه یکبار دریافت می گردد؛ نه تنها با هربودجه ای می توانید کاشت ایمپلنت را انجام دهید؛ بلکه از کاشت ایمپلنت مرغوب توسط ایمپلنتولوژیست های حرفه ای بهره مند خواهید شد و یک ایمپلنت دندان موفق را تجربه خواهید کرد که در بلند مدت طرخ لبخند شما را به زیبایی حفظ خواهد کرد.

پرداخت هزینه کاشت ايمپلنت اقساطي در 3 قسط چگونه است؟

هزینه کاشت ایمپلنت در مطب های مختلف متفاوت است اما برخی از کلینیک های تخصصی مانند کلینیک دکتر شهاب محمدی امکان کاشت ایمپلنت اقساط در ۳ قسط را برای بیماران فراهم آورده اند تا تمام بیمارانی که نیاز به کاشت دندان دارند بتوانند از این خدمات با کیفیت مطلوب استفاده کنند. معمولا هزینه ایمپلنت اقساط در ۳ قسط با شرایط زیر دریافت می‌شود:

1. قسط اول زمان کاشت پایه ایمپلنت

برای اقدام به کاشت ایمپلنت بیمار ابتدا باید در جلسه مشاوره توسط ایمپلنتولوژیست ارزیابی شود تا مشخص شود آیا کاندید مناسبی برای کاشت دندان است یا خیر. در این جلسه، فرایند کاشت دندان و در صورت نیاز مراحل پیوند لثه و استخوان برنامه ریزی میشود. پس از این که استخوان فک استحکام کافی برای کاشت پایه ایمپلنت را پیدا کرد می توان مرحله اول کاشت ایمپلنت را شروع کرد.
همانطور که در مقاله “مراحل کاشت ایمپلنت دندان: توضیح گام به گام” شرح دادیم؛ اولین مرحله در کاشت دندان شامل کاشت پایه ایمپلنت در استخوان فک می باشد. این مرحله ممکن است نیاز به آماده سازی ها و جراحی های جانبی مانند پیوند استخوان فک (Bone Graft) یا لیفت سینوس (Sinus Lift) داشته باشد. در هر صورت قسط اول در زمان کاشت پایه ایمپلنت با توجه به نوع ایمپلنت انتخاب شده، تعداد ایمپلنت ها و محل قرارگیری آنها در استخوان فک و همچنین هزینه جراحی های جانبی از بیمار دریافت می شود که معمولاً یک سوم هزینه های تخمین زده شده توسط ایمپلنتولوژیست در جلسه مشاوره است.

2. قسط دوم در زمان قالب گیری تاج ایمپلنت

زمانی که پایه ایمپلنت در استخوان فک قرار می‌گیرد؛ بیمار باید مدتی حدود سه تا شش ماه منتظر بماند تا فرآیند اسئواینتگریشن تکمیل شده و پایه ایمپلنت به طور کامل با استخوان فک جوش بخورد. در این مرحله، بیمار برای ادامه فرآیند کاشت دندان و قالبگیری جهت ساخت تاج دندان به دندانپزشک مراجعه می‌کند و در نتیجه قسط دوم در زمان قالب گیری تاج ایمپلنت از بیمار دریافت می شود. در جلسه قالب گیری تاج ایمپلنت، ابتدا ایمپلنتولوژیست نحوه جوش خوردن پایه ایمپلنت به استخوان فک را بررسی کرده و اگر تشخیص دهد که به طور کامل بهبود یافته؛ اقدام به قالب گیری از فک می کند. سپس این قالبها به لابراتوار فرستاده می شود تا تاج دندان مصنوعی برای بیمار ساخته شود. انتخاب رنگ تاج دندان توسط دندانپزشک انجام می گیرد و باید به نحوی انتخاب شود که کاملا مطابق با رنگ سایر دندانهای طبیعی بیمار باشد. معمولاً یک سوم دیگر از هزینه کاشت ایمپلنت دندان در این مرحله دریافت می‌شود.

3. قسط سوم در زمان قرار دادن تاج روی پایه ایمپلنت و اتمام کار

ساختن تاج دندان در لابراتوار از قالب تهیه شده توسط دندانپزشک حدود ۲ تا ۳ هفته زمان می برد. زمانی که تاج دندان آماده شد؛ دندانپزشک از شما می خواهد که به مطب مراجعه کنید. سپس به دو روش سیمان کردن یا با استفاده از پیچ، تاج دندان دائمی را روی پایه ایمپلنت شما سوار می کند. در زمان قرار دادن تاج روی پایه ایمپلنت و اتمام کار یک سوم باقیمانده از هزینه های تخمین زده شده برای ایمپلنت دندان دریافت می شود.
ايمپلنت اقساطي
ايمپلنت اقساطي

ايمپلنت اقساطي هزینه ایمپلنت دندان چگونه تخمین زده میشود؟

برای تخمین زدن هزینه ایمپلنت دندان باید یک جلسه مشاوره با ایمپلنتولوژیست پیش از اقدام به کاشت دندان داشته باشید. در این جلسه عکس CT دندان های شما بررسی شده و با توجه به حجم و تراکم استخوان، تعداد دندان های از دست رفته، بافت لثه و سلامت عمومی بیمار فرایند ایمپلنت دندان توسط ایمپلنتولوژیست تعیین می شود.

به طور کلی هزینه ایمپلنت دندان با در نظر گرفتن فاکتورهای زیر تخمین زده می شود:

• جراحیهای جانبی مورد نیاز پیش از کاشت پایه ایمپلنت

جراحی های جانبی، جراحی هایی هستند که فقط برای بیمارانی که دارای مشکل در استخوان فک یا لثه باشند؛ انجام می گیرد. بیش از ۸۰ درصد افرادی که برای کاشت دندان مراجعه می کنند؛ نیازی به این جراحی های جانبی ندارند. اما در برخی افراد برای موفقیت آمیز بودن نتیجه کاشت‌دندان، انجام جراحی های جانبی ضروری است. بیمارانی که شرایط زیر را داشته باشند؛ کاندید انجام جراحی های جانبی هستند و هزینه کاشت دندان آنها نسبت به سایر بیماران کمی بیشتر است:

• عدم تراکم کافی استخوان فک برای کاشت فیکسچر

تراکم استخوان‌فک یکی از اصلی ترین شرایط برای کاشت ایمپلنت دندان موفق است. بیمارانی که به علت تحلیل استخوان فک یا کم بودن تراکم آن نیاز به پیوند استخوان داشته باشند؛ علاوه بر این که مدت زمان درمان کاشت ایمپلنت آنها طولانی تر خواهد بود؛ هزینه بیشتری نیز پرداخت می نمایند.

• عدم ارتفاع کافی استخوان فک بالا برای کاشت ایمپلنت

بیمارانی که یک یا چند دندان خود را در فک بالا از دست داده باشند؛ معمولا با مشکل ارتفاع ناکافی استخوان فک به علت وجود حفرات سینوسی مواجه می شوند. برای جبران ارتفاع استخوان، دندانپزشک باید عمل جراحی لیفت سینوس را انجام دهد و با بالا بردن حفرات سینوسی و پیوند استخوان، بستر مناسب برای کاشت دندان را فراهم آورد.

• بیماری لثه

با وجود هر گونه بیماری لثه از جمله بیماریهای پریودنتال یا عفونت که موجب تحلیل لثه شده باشد؛ عمل جراحی ایمپلنت دندان با شکست مواجه خواهد شد. بنابراین، جراح ابتدا باید مشکلات دهان و دندان بیمار را حل کرده و درصورت نیاز عمل پیوند لثه را انجام دهد و پس از بهبودی کامل اقدام به کاشت ایمپلنت نماید.

• دستمزد دندانپزشک

دستمزد دندانپزشک در شهرهای مختلف و همچنین با توجه به تخصص، تبحر و تجربه دندانپزشک و ایمپلنتولوژیست متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از دستمزد دندانپزشک باید در جلسه مشاوره سوالات خود را در خصوص قیمت کاشت ایمپلنت از او بپرسید. البته معمولا دندانپزشکان دستمزد خود را به طور جداگانه دریافت نمی کنند بلکه آن را به عنوان بخشی از هزینه ایمپلنت دندان دریافت می نمایند. شما می توانید با روش کاشت ایمپلنت اقساط در 3 قسط که قسط اول در زمان کاشت پایه ایمپلنت، قسط دوم در زمان قالب گیری تاج ایمپلنت و قسط سوم در زمان قرار دادن تاج روی پایه و اتمام کار دریافت می شود؛ هزینه ایمپلنت دندان خود را به راحتی بپردازید.

• جنس و برند ایمپلنت دندان

تفاوت قیمت ایمپلنت دندان به علت طراحی و ساخت آن توسط شرکت ها و برندهای مختلف ایمپلنت های دندانی است. بدیهی است برندهایی که ایمپلنت دندان با کیفیت و مرغوب می سازند؛ قیمت بالاتری دارند. این روزها استفاده از ایمپلنت دندان کره ای بیشتر متداول شده چون قیمت ایمپلنت دندان کره ای با توجه به کیفیت آن با صرفه تر است. با این حال همچنان درخواست ها برای کاشت ایمپلنت دندانی برندهای مشهور مانند زیمر (Zimmer) طرفداران خاص خود را دارد. دندانپزشک با توجه به بودجه شما ایمپلنت دندان مناسب را انتخاب خواهد کرد. با روش کاشت ایمپلنت اقساط در 3 سقط می توانید بهترین نوع ایمپلنت دندان را انتخاب کرده و طی چند ماه هزینه آن را بپردازید.

• قیمت تاج دندان مصنوعی

قیمت تاج دندان مصنوعی که معمولاً از جنس سرامیک ساخته می شود؛ بستگی به لابراتوار سازنده آن دارد. البته هزینه تاج دندان مصنوعی نسبت به ایمپلنت چندان بالا نیست و می توانید به راحتی پس از قرار دادن تاج روی پایه و اتمام کار هزینه آن را به عنوان قسط سوم بپردازید.

ايمپلنت اقساطي

ايمپلنت اقساطي بهتر است یا کاشت دندان ارزان قیمت؟

اگر یک یا چند دندان خود را بر اثر پوسیدگی حوادث ورزشی یا تصادفات از دست داده اید ممکن است نیاز داشته باشید که ایمپلنت تکی یا کامل انجام دهید. اما به علت بالا بودن هزینه ایمپلنت از آن پشیمان شوید یا به دنبال کاشت دندان ارزان قیمت بگردید. شاید بسیاری از کلینیک ها در تبلیغات آنلاین خود به شما ایمپلنت دندان ارزان قیمت با تخفیف ویژه پیشنهاد دهند اما مطمئن باشید هیچ ارزانی بی علت نیست. ایمپلنت های دندانی با کیفیت و مرغوب که توسط دندانپزشک باتجربه کاشته شوند؛ قیمت پایه مشخصی دارند و اگر کلینیک یا مطب دندانپزشکی به شما ایمپلنت دندان ارزان قیمت، کمتر از قیمت پایه پیشنهاد می دهد باید کمی تردید کنید. شاید بهتر باشد دلیل ارائه پیشنهاد کاشت دندان ارزان قیمت را بدانید.
1. استفاده ازپایه ایمپلنت دندان چینی بی کیفیت: شاید کاشت پایه
ایمپلنت ارزان قیمت در ابتدا برای شما به صرفه به نظر برسد اما مطمئن
باشید در بلند مدت مشکلات بسیار زیادی از جمله عفونت لثه، شکستن
پست ایمپلنت یا به طور کلی شکست کاشت ایمپلنت دندان را به همراه
خواهد داشت.
2. کاشت ایمپلنت توسط افراد غیرمتخصص: برخی از کلینیکها برای
کاهش هزینه ایمپلنت دندان با دندانپزشکانی که گواهینامه لازم برای
انجام ایمپلنت دندان را ندارند و دوره مخصوص آن را طی نکرده اند و در
اصطلاح در دوره انترنی خود به سر می برند؛ همکاری می کنند چون این
دندانپزشکان دستمزد بسیار کمی برای کاشت ایمپلنت میگیرند. روش
کاشت و جراحی ایمپلنت دندان حتما باید توسط یک ایمپلنتولوژیست و
جراح فک و دهان با تجربه انجام گیرد تا با موفقیت همراه باشد. پس بهتر
است گول این تبلیغات ارزان را نخورید.

اگر نباید به پیشنهاد کاشت دندان ارزان قیمت توجه کرد پس چطور میتوان هزینه کاشت ایمپلنت را کاهش داد؟

کلینیک تخصصی دکتر شهاب محمدی یک راه حل فوق العاده برای
بیمارانی که بودجه کافی برای کاشت ایمپلنت ندارند اما به شدت به آن
نیاز دارند؛ یک راه حل فوق العاده پیشنهاد می دهد: ایمپلنت اقساط در
3 قسط. چون کاشت ایمپلنت دندان یک درمان بسیار طولانی مدت است؛
پرداخت اقساطی ایمپلنت دندان فشار چندانی به بیمار تحمیل نمی‌کند و
بیماران با هر بودجه ای می‌توانند طی یک سال و در طول فرایند کاشت
ایمپلنت هزینه کاشت دندان را به صورت اقساطی بپردازند.

جمع بندی

در جلسه مشاوره بر اساس نیاز و بودجه بیمار فاکتورهایی مانند نوع
کاشت ایمپلنت، جنس ایمپلنت، تجربه دندانپزشک، تعداد ایمپلنت های
مورد نیاز، محل کاشت ایمپلنت در فک، قیمت هر واحد ایمپلنت و تاج
دندان که در قیمت ایمپلنت دندان موثرند؛ بررسی شده و هزینه ایمپلنت
دندان به طور کامل تخمین زده می شود. اگر قرار باشد بیماران کل هزینه
های کاشت دندان را یکجا بپردازند؛ بسیاری از آنها توانایی پرداخت
نخواهند داشت و باوجود نیاز به کاشت ایمپلنت مجبورند از روشهای
دیگری مانند بریج یا دندان مصنوعی استفاده کنند که راه حل های دائمی
نخواهد بود. به منظور حل این مشکل و جهت رفاه حال بیماران، کلینیک
تخصصی دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی   پیشنهاد کاشت ایمپلنت
اقساط در 3 قسط را به بیمارانی که بودجه کافی ندارند؛ می دهد تا
بتوانند از خدمات با کیفیت این کلینیک برخودار شوند. با توجه به اینکه
فرایند ایمپلنت دندان یک درمان طولانی مدت است که بیش از یک سال
نیز ممکن است زمان ببرد؛ پرداخت هزینه ایمپلنت اقساط در ۳ قسط به
صورت قسط اول: زمان کاشت پایه، قسط دوم: در زمان قالب گیری تاج
ایمپلنت (حدود 4 تا 6 ماه بعد) و قسط سوم: در زمان قرار دادن تاج روی
پایه و اتمام کار (حدود 1 ماه بعد) در این کلینیک امکان پذیر است.

از این مطالب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.