اینترنت کودکان

اینترنت کودکان

اینترنت کودکان

سلام و ضمن درود به کاربران “اینترنت کودکان” مهارتویی عزیز

ریشهٔ این شبکهٔ عظیم جهانی به دههٔ ۱۹۶۰ بازمی‌گردد که پنتاگون

(مقر و فرماندهی وزارت دفاع ایالات متحدهٔ آمریکا ) برای انجام پروژه‌های

تحقیقاتی برای ساخت شبکه‌ای مستحکم، توزیع شده و باتحمل خطا سرمایه‌گذاری نمودند. من دراین مقاله اینترنت کودکان/ایرانسل/ همراه اول/

کنترل اینترنت/ امن همراه شماهستم. سپاسگذارم که با مهارتو هستید.

اینترنت کودکان

1-اینترنت امن برای کودکان

موتور گوگل برای کودکان

1-سایت Kid Rex :درواقع موتور جست و جوی سفارشی گوگل برای بچه ها است. محیط صفحه اصلی درست مانند نقاشی مدادرنگی یا مدادشمعی کودکانه است (با یک دایناسور محافظ). این موتور جست و جو از شیوه های جست و جوی اخلاقی و امن استفاده می کند و حتی المقدور سعی در نمایش تمام نتایج به شکلی فاقد مطالب نامناسب برای کودک می کند.

Kid Rex همچنین دارای یک پایگاه داده ویژه حاوی سایت های نامناسب و کلمات کلیدی هرزه است که به نمایش نتایج تمیز و عاری از آلودگی بیشتر کمک می کند.

2-سایت Quintura for kids توسط یاهو پشتیبانی و اداره می شود. این سایت، جست و جوی تصویر جالبی را با استفاده از کلمه کلیدی به کاربر نمایش می دهد. کافی است کودک شما کار جست وجو را با وارد کردن کلمه کلیدی در جعبه متن شروع کرده و سپس آن را با هر یک از کلمات کلیدی که موتور جست وجو به او نمایش می دهد، تغییر یا اصلاح کند.

Quintura در هر صفحه پنج نتیجه نمایش می دهد. ممکن است به این موضوع تاکنون توجه نکرده باشید، اما کلیک کردن روی آیکون های اطراف، شما را به پنج دسته جست و جو از پیش تعیین شده هدایت می کند: موسیقی، تاریخ، حیوانات، ورزشی (تفریح و سرگرمی) و بازی.

3-کنترل اینترنت کودکان اندروید

   کیدز شل (Kid’s Shell) 
کیدز شل یک اپلیکیشن عالی کنترل کودک برای اندروید است. این اپلیکیشن ساخته شده است تا گوشی هوشمند یا تبلت را برای کودکان امن سازد. با این اپلیکیشن می توانید با انتخاب اپلیکیشن هایی که کودک شما می تواند از آن ها استفاده کند محیطی امن برای او ایجاد کنید. درضمن کودک شما نمی تواند با کسی تماس بگیرد، پیام دهد یا دیگر اپلیکیشن هایی که اجازه ندارد را باز کند.

دیگر قابلیت ها:
•    دکمه قفل خانگی
•    گذرواژه ریاضی برای حالت والدین و خروج از آن
•    قابل استفاده روی تبلت و تلفن همراه
•    بالای 48 برنامه تایید شده برای فضای کاری

4-    کیدز زون (Kids Zone)
کیدز زون یکی دیگر از قفل های کودک است که به شما اجازه می دهد برای کودک خود روی تبلت یا گوشی هوشمند خود یک پروفایل بسازید. در پروفایل می توانید انتخاب کنید که فرزندتان از چه اپلیکیشن هایی می تواند استفاده کند

5-  اسکرین تایم (Screen Time) 
همانطور که نامش نشان می دهد، اسکرین تایم اپلیکیشنی است که به شما اجازه می دهد زمانی که کودکتان از گوشی یا تبلت اندروید شما استفاده می کند را مدیریت کنید.

اینترنت همراه اول کودکان

اینترنت 

6-سیم‌کارت انارستان

سیم‌کارت انارستان، سیم‌کارتی اعتباری رایگان است که برای مجموعه کودکان، نوجوانان و جوانان (سنین 6 تا 18 سال) ایرانی و پاسخ به نیازها و خواسته‌های آنها طراحی شده و برای اولین بار در کشور عرضه می‌شود.

این سیم‌کارت ضمن پوشش دادن تمامی نیازهای مکالمه و پیامک این گروه سنی، امکان استفاده از فضای اینترنتی سالم، امن و پرسرعت، با بسته های متنوع، متناسب با سن آنها را فراهم می‌کند.

اینترنت کودکان

اینترنت سامانه‌ای جهانی از شبکه‌های رایانه‌ای به هم پیوسته‌است که از پروتکلِ «مجموعه پروتکل اینترنت» برای ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کنند. به عبارت دیگر اینترنت، شبکهٔ شبکه‌ها است که از میلیون‌ها شبکه خصوصی، عمومی، دانشگاهی، تجاری و دولتی در اندازه‌های محلی و کوچک تا جهانی و بسیار بزرگ تشکیل شده‌است که با آرایه وسیعی از فناوری‌های الکترونیکی و نوری به هم متصل شده‌اند. اینترنت در برگیرنده منابع اطلاعاتی و خدمات گسترده‌ای است که برجسته‌ترین آن‌ها وب جهان‌گستر و رایانامه هستند.

منبع: ویکی پدیا

برای ادامه مطالب وب سایت مهارتو به قسمتهای زیر مراجعه بفرمایید. سپاسگذارم

منبع : مهارتو

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.