بهترین تشک خوشخواب برای کمر درد

بهترین تشک خوشخواب برای کمر درد

بهترین تشک خوشخواب برای کمر درد

با سلام و سپاس از حسن انتخابتون…
ما در سایت مهارتو قصد داریم اطلاعاتی درباره “بهترین تشک خوشخواب برای کمر درد” را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.با ما همراه باشید.

بهترین تشک خوشخواب برای کمر درد

بهترین تشک خوشخواب

تشک خوب در سلامتی بدن به خصوص ستون فقرات و گردن نقش مهمی دارد چون ما بیش از یک سوم عمر خود را در خواب به سر می‌بریم. اگر تشک شما غیراستاندارد، قدیمی و غیرقابل استفاده باشد شما را دچار بیماری‌های عضلانی و استقامتی می‌کند که رایج‌ترین آنها بیماری دیسک کمر است.
دوره‌ای که می‌گفتند تشک حتماً باید سفت باشد به سر آمده است. تحقیقات گویای این مطلب هستند که تشک‌های معمولی نسبت به تشک‌های سفت توانایی بیشتری در مهار کردن کمردرد دارند. یک تشک خوب، تکیه‌گاه مناسبی برای بدن، از سر تا پا است و حالت ستون فقرات را در همان وضعیت ایستاده نگه می‌دارد. در حین انتخاب بیشتر به وضعیت قرار گرفتن شانه، باسن و کمر روی تشک دقت کنید. چون در هنگام خواب بیشترین وزن بدن روی این نقاط می‌افتد.
اگر نتوانید به راحتی وزنتان را به آن تکیه دهید، پس از مدتی دچار کمر درد می‌شوید. یک تشک استاندارد باید پارچه‌ای با دوخت محکم و جنس خوب داشته باشد. دوخت‌ها و طرح‌های آن نباید آنقدر برجسته باشد که به کمر و بدن آسیب برسانند، بلکه انعطاف‌پذیری بالایی باید داشته باشند تا هر وزنی را تحمل کنند و زود گود یا پاره نشوند. یک تشک استاندارد مانند تشک رویا باید دارای فنرهای قوی باشد. نوع پارچه تشک، استحکام و مقاومت آن، نوع دوخت و شرایط آماده‌سازی و بسته‌بندی تشک نشانه مرغوبیت کالاست.

تشک خوشخواب برای کمر درد

تشک هایی که در ساختار داخلی خود از فنربندی استفاده می‌کنند تشک‌های معمولاً نرم و یا طبی نرم هستند که فنر آنها به دو مدل فنر متصل و فنر منفصل تقسیم می‌شود. تشک‌های فنر منفصل جدیدترین تکنولوژی فنر در ساختار تشک هستند که هر کدام از این فنرها به صورت جداگانه عمل می‌کند و داخل پاکت در کنار هم چیده شده‌اند. قیمت تشک خوشخواب فنر منفصل از انواع قدیمی‌تر بیشتر است اما تشک فنر منفصل حالت ارتجاعی خوشخواب را به بغل دستی شما انتقال نمی‌دهد یعنی اینکه اگر شما از طرفی به طرف دیگر غلت زدید، می‌تواند تعادل میان کل خوشخواب را برای شما فراهم کند. تشک منفصل در مقایسه با تشک متصل تعادل بیشتری دارد.

بهترین تشک خوشخواب برای کمر درد

تشک خوشخواب باید به اندازه‌ای سفت باشد که ستون مهره‌ها روی آن در وضعیت عملکرد یعنی همان مقدار انحنایی که در حالت ایستاده در کمر وجود دارد قرار بگیرد. اگر تشک آن قدر سفت باشد که این انحنا به طور کامل از بین برود یا آنقدر نرم باشد که بیش از اندازه انحنا پیدا کند، فرد دچار کمردرد می‌شود.

درمان خانگی برای کمردرد ها
برخی کمردرد ها به تدریج با درمان خانگی و مراقبت از خود، معمولا ظرف دو هفته بهبود می یابند. اگر کمر درد شما شدید باشد یا بعد از سه روز بهبود نیابد، بهتر است یه یک پزشک مراجعه کنید.
اگر دردتان ویژگی های زیر را دارد با پزشک خود تماس بگیرید.
کسانی که در جاهای سفت و یا تشک سفتی می خوابند از درد کمر شکایت کمتری دارند.
در مواردی نادر، کمردرد می تواند یک مشکل جدی پزشکی را نشان دهد. اگر کمر درد شما باعث مشکلات زیر شد فورا به پزشک مراجعه کنید.

بهترین تشک خوشخواب برای کمر درد

مشکلات جدی برای کمردرد

۱- کمردرد به همراه تب
:در این نوع کمردرد علل عفونی باید بررسی شود.
۲- کمردرد با درد شبانه
کمردردی که با درد شبانه همراه باشد در واقع شب هنگام خواب، درد بیمار تشدید شود. در این موارد بدخیمی ها بررسی می شود.
۳- کمردرد با خشکی صبحگاهی
اگر شخص مبتلا صبح ها پس از برخواستن دچار خشکی صبح گاهی می شود واین خشکی طول می کشد از لحاظ بیماری های روماتیسمی یا سر خوردگی و لغزندگی مهره ها بررسی شود.
کنر دردها علل مختلفی دارند و باید بررسی شوند
۴- کمردرد با علایم نورولوژیک
درد و خواب رفتگی پاها، کاهش قدرت پاها و انگشتان
۵- کمردرد به دلیل ضربه
به دنبال سقوط، ضربه به کمر و یا آسیب دیگر باشد.
۶- کاهش وزن غیر قابل توضیح
کمردرد همراه با کاهش وزن ناگهانی می تواند خطرناک باشد.
۷-از دست رفتن کنترل روده یا مثانه
اگر همراه با کمردرد کنترل ادرار و مدفوع خود را نیز از دست داده اید.

کاربران گرامی! شما می توانید با ثبت نظرات و پیشنهادات خود در بخش نظرات مارا از دیدگاه هایتان مطلع نمایید.

از این مطالب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.