بهترین مارک اتو بخار مخزن دار

بهترین مارک اتو بخار مخزن دار

بهترین مارک اتو بخار مخزن دار

با سلام و سپاس از حسن انتخابتون…
ما در سایت مهارتو قصد داریم اطلاعاتی درباره “بهترین مارک اتو بخار مخزن دار” را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.با ما همراه باشید.

بهترین مارک اتو بخار مخزن دار

در این مطلب یک راهنمای جامع خرید بهترین مارک و مدل اتو بخار ایرانی و مخزن دار و تفال و فیلیپس و بوش با قیمت ارائه می دهیم :

بهترین مارک اتو بخار مخزن دار

مناسب ترین گزینه برای برطرف کردن چین و چروک­ های لباس و سایر وسایل پارچه ای منزل ، استفاده از اتو بخار است. به دلیل انتقال حرارت از کفی فلزی اتو به پارچه، باکتری های موجود بر روی پارچه ها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

در زمان های گذشته از وسایل سنگی برای صاف کردن چروک لباسها استفاده می کردند. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی ، استفاده از اتوهای زغالی رواج یافت که آنها هم دارای مشکلات مختلفی داشتند؛ یکی از مشکلات این اتوها ، ساطع شدن گاز از زغال داخل آنها بود. این عوامل منجر به ساخت اتوی برقی شد تا بتوان از آن بعنوان یک وسیله کارآمد ، استفاده کرد.

انواع اتو بخار

امروزه انواع اتوهای برقی به بازار عرضه شده اند که می توانید با توجه به سلیقه خود ، مدلی را انتخاب و خریداری نمایید. این اتوها در طرح ها و رنگ بندی های متنوعی وجود دارند. شناخت انواع اتو بخار برای خرید بهترین مارک و مدل اتو بخار ایرانی و خارجی لازم است ، در حالت کلی ، اتو بخار ها زیر تقسیم می شوند :

  • اتو بخار معمولی
  • اتو بخار پرسی
  • اتو بخار مخزن دار

اتو بخار معمولی یا دستی

یکی از رایج ترین انواع اتو بخار ، اتوی معمولی یا دستی است و استفاده از آن در منازل ، کاربرد فراوان دارد. کارکرد این محصول با نیروی بخار بوده و بسیار سبک هستند. کفه ی اتو بخارهای معمولی از جنس سرامیک یا تفلون بوده و در مدل های ارزانتر ، از استیل نیز جهت پوشش این قسمت استفاده می کنند. در این قسمت ، سوراخ هایی جهت خروج بخار تعبیه شده است.

 

اتو پرسی

استفاده از اتو پرس ، تجربه ای متفاوت از اتو کشیدن را برایتان به ارمغان خواهد آورد. ارگر قصد خرید بهترین مارک و مدل اتو پرسی را دارید باید بدانید که این محصول دارای دو صفحه ی مجزا از یکدیگر می باشد که دو لبه ی آنها بوسیله یک اتصال ، به یکدیگر وصل می­ شوند؛ پارچه در بین آنها قرار گرفته و صفحات پرس با فشار بر روی آنها قرار می گیرند. بدلیل صفحات بزرگ اتوی پرسی ، اتو کشیدن با آن زمان کمتری را از شما خواهد گرفت؛ هرچند که نسبت به اتوهای معمولی گرانتر هستند.

 

اتو بخار مخزن دار “بهترین مارک اتو بخار مخزن دار”

این محصول ، از جمله محصولاتی است که به تازگی وارد بازار شده اند؛ مخزن این دستگاه توسط یک رشته سیم و یک شلنگ به دسته ی اتو وصل شده و بخار تولید شده ، توسط روزنه هایی موجود در کف اتو ، به سطح موردنظر منتقل می شود. از مزایای این اتو ، قابلیت تولید بخار با حجم فراوان است.

 بهترین مارک اتو بخار مخزن دار

نکات مهم در هنگام خرید اتو بخار


میزان توان “بهترین مارک اتو بخار مخزن دار”

در نظر گرفتن توان اتو یکی از عوامل مهم در خرید اتوی مناسب است. توان ، نشاندهنده ی قدرت المنت در دستگاه می باشد. هرچه این عدد بالاتر باشد ، دمای اتو با سرعت بیشتری بالا میرود. واحد محاسبه ی توان در اتوی بخار ، وات است. در هنگام خرید اتوی بخار ، دستگاهی با توان بالاتر را انتخاب کنید؛ چرا که زمان کمتری برای ذاغ شدن آن و رسیدن به دمای مناسب ، از دست خواهید داد.


جنس اتو بخار “بهترین مارک اتو بخار مخزن دار”

مواد اولیه ی بکار رفته در ساخت اتوی بخار ، بسیار متنوع هستند. سرامیک، استیل، تیتانیوم و آلومنیوم از این جمله می باشند. به گفته افراد باتجربه، اتوهایی که دارای کفه ی سرامیکی یا تیتانیومی هستند ، نسبت به سایر اتوها دارای عملکرد بهتری بوده و همچنین در مقابل ضربه و خراشیدگی مقاومتر می باشند. بنابراین پیشنهاد میشود تا در هنگام خرید ، این نکته را مدنظر قرار دهید.

ظرفیت مخزن آب در اتو بخارهای معمولی

آبی که در داخل مخزن اتو قرار دارد ، پس از تبخیر از طریق روزنه های تعبیه شده در کف اتو خارج می شود. پر کردن مخزن آب در اتوبخار معمولی ، از طریق دریچه ای که بر روی آن قرار دارد انجام می گیرد. مخزن های بزرگ آب ، این امکان را فراهم می کنند تا مدت طولانی تری به اتو کشیدن ادامه دهید؛ بدون آنکه نیاز به پر کردن مداوم مخزن داشته باشید. ظرفیت مخزن آب اتوی بخار با cc تعریف و محاسبه می شود.

حجم بخار خروجی از روزنه اتو بخار معمولی

یکی دیگر از معیارهای انتخاب اتوی مناسب ، حجم خروجی بخار می باشد. هرچه خروجی بخار اب بیشتر باشد ، چروک های لباس راحت تر باز می شوند. حجم خروجی بخار آب بر حسب گرم بر دقیقه محاسبه می گردد؛ این مقدار می توان نشاندهنده ی قدرت دستگاه در خارج کردن بخار آب باشد. در برخی از سیستم ها ، سیستمی بعنوان تقویت کننده وجود دارد که قابل تنظیم بوده و بوسیله آن می توان حجم بخار خروجی را به راحتی افزایش داد.

طول سیم در اتو بخارهای دستی “بهترین مارک اتو بخار مخزن دار”

چنانچه اتو دارای سیمی کوتاه باشد ، در جابجا کردن آن دچار مشکل خواهید شد و باید برای اتوکشی ، محلی را در کنار پریز درنظر بگیرید. بنابراین جهت دسترسی آسان تر ، جابجایی راحت و عملکرد بهتر ، توجه به طول مناسب سیم اتو الزامی است.

چرخش 360 درجه سیم اتوبخارهای دستی

در هنگام اتوکشی ، چرخش 360 درجه سیم اتو بسیار کمک کننده است. این امر باعث می شود تا سیم دچار تاب­خوردگی نشده و گره نخورد. پیچیده شدن و چرخش سیم ، غالبا در محل اتصال سیم به بدنه ی اتو مشاهده می شود.

 

«Self Clean» در اتو بخار به چه معناست؟

یکی از ویژگی های جالب توجه در اتو بخار ، «Self Clean» یا خاصیت «خود تمیزکنندگی» است. «Self Clean» باعث می شود تا رسوب در منافذ اتو انباشته نشود و در نتیجه ، بخار حاصل از آب به راحتی از آنها خارج شوند.

بخاردهی عمودی در اتو بخار معمولی

برای اتو کردن لباس ، پرده و انواع پارچه هایی که بصورت عمودی قرار داشته و آویزان شده اند ، از این نوع اتوکشی استفاده می شود. کافی است تا اتو را در مقابل لباس یا پارچه موردنظر قرار دهید تا بوسیله بخار ، صاف و مرتب شوند.

سیستم ضد چکه در اتو بخار معمولی

هنگامی که حرارت کف اتو از حداقل میزانی که برای تولید بخار لازم است کمتر شود ، مکانیزم ضد چکه بصورت اتوماتیک محفظه تبخیر را مسدود می کند. همین امر مانع از سرریز شدن و چکه کردن آب می شود. توصیه می شود تا در هنگام خرید اتو این ویژگی مهم را مدنظر قرار دهید.

سیستم قطع کننده ی خودکار در اتو بخار معمولی

در استفاده از هر وسیله ای ، نکات ایمنی مربوط به آن باید بطور کامل رعایت شود. در آن دسته از اتوها که دارای سیستم قطع کننده اتوماتیک هستند ، در صورتی که اتو به مدت طولانی بر روی لباس باقی بماند ، بصورت خودکار خاموش خواهد شد. همچنین در صورت عدم استفاده بیش از زمان از قبل تعیین شده ، بصورت خودکار خاموش می شود. برخی از اتوهای بخار دارای این مکانیزم هوشمند هستند.

اسپری آب در اتو بخار معمولی “بهترین مارک اتو بخار مخزن دار”

در بسیاری از اتوهای بخار معمولی ، دکمه ای در قسمت بالا و یا در کنار اتو قرار دارد که بوسیله آن می توان به دلخواه و در قسمتهای موردنظر ، مقداری آب را اسپری کرد. با فشردن این دکمه ، آب از داخل مخزن بوسیله سوراخ های کف یا جلوی اتو بر روی محل موردنظر اسپری خواهد شد.

کاربران گرامی! شما می توانید با ثبت نظرات و پیشنهادات خود در بخش نظرات مارا از دیدگاه هایتان مطلع نمایید.

از این مطالب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.