جلوگیری از زردی نوزاد

جلوگیری از زردی نوزاد

جلوگیری از زردی نوزاد

سلام به همراهان مهارتو عزیز“جلوگیری از زردی نوزاد”

واژه زردی نوزادان از دو قسمت «زردی»، به معنی تغییر رنگ پوست یا مخاط‌ها به رنگ زرد و «نوزاد» به معنی کودک تازه متولد شده تا ۲۸ روز اول زندگی، تشکیل یافته‌است.  من در این مقاله جلوگیری از زردی نوزاد/بارداری/ طب سنتی/ در ماه آخر همراه شما هستم.

 بیمارستان مادر و کودک غدیر

1-
بدروازه قرآن – بیمارستان مادر و کودک غدیر /071-32295631-2

2-دکتر میترا بصیرت نیا

شیراز
خیابان معدل شرقی – حدفاصل بیست متری و صورتگر – روبروی اداره کل آموزش و پرورش – ساختمان شاهپرک 4 – طبقه اول

  ۰۷۱-۳۲۳۴۹۷۱۲

 ۰۹۹۱-۸۶۴-۵۳۶۶

3- دکتر رضا بهرامی
فلکه نمازی – درمانگاه امام رضا
 •  ۰۷۱-۳۲۱۲۷۰۰۲
 •  ۰۷۱-۳۲۱۲۷۰۰۰

4-دکتر محمد کریمی

خیابان زند نرسیده به هتل پارس کوچه عبایان ساختمان نشاط طبقه سوم

 ۰۷۱-۳۶۳۲۳۷۳۱

۰۷۱-۳۲۳۱۹۴۱۸

5-دکتر محمدحسین عضدی

خیابان زند – روبروی بیمارستان شهید فقیهی – ساختمان پزشکان فارس – طبقه سوم
 •  ۰۷۱-۳۲۳۰۱۲۶۰
 • جلوگیری از زردی نوزاد

سلامت نیوز: اصلی ترین راه حل به منظور پيش‌گيري از زردی نوزاد در زمان بارداری، تصفیه خون و پاکسازی کبد مادر باردار از ماده های فاسد و زاید میباشد . تصفیه و پاکسازی خون و کبد یک مادر باردار نه تنها سبب جلوگيري از زردی نوزاد ميشود .

به گزارش سلامت نیوز به نقل از بیتوته، زردی نوزاد یکی از مشکلاتی است که میتواند هم براي نوزاد و هم براي پدر و مادر مشکلاتی را ایجاد نماید. احتمالا اغلب ما نوزادانی را در خانواده های دوروبر خود می بینیم که با مشکل زردی به دنیا می آیند و پدر و مادر بایستی براي درمان آن دچار زحمات زيادي شوند. این کار مخصوصا براي یک مادر بارداری که جدید زایمان کرده یک مشکل دوچندان محسوب می شود .

جلوگیری از زردی نوزاد

 • متخصص طب سنتی افزود: مادر به‌طور کلی در دوره بارداری از هر کیفیتی چه گرمی یا سردی به‌طور مفرط استفاده نکند, به‌خصوص اگر مادر و پدر جوان، سالم و خودشان گرم‌مزاج هستند.

  انوشیروانی ادامه داد: بهتر است مادر از مواد غذایی با طبع گرم, زیاد استفاده نکند. مادری که در اواخر دوره بارداری خود است و حدود 35 سال دارد و کمی غلبه سردی و تری دارد و چاق است, مجازند بیشتر از گرمی استفاده کنند.

  وی بیان داشت: اغلب کسانی که از بیش‌فعالی بچه خودشان شاکی هستند, در دوره بارداری خودشان کُندر, خرما و مواد غذایی با طبع گرم زیاد استفاده کردند.

 •  

  جلوگیری از زردی نوزاد

 • این متخصص طب سنتی افزود: بهتر است که مادر باردار از مواد غذایی با طبع گرم به‌خصوص ادویه‌ها, خرما و کُندر بیش از حد مصرف نکند به‌خصوص اگر مادر خودش جوان و گرم‌مزاج است.

  انوشیروانی گفت: عرق کاسنی اگر از برگ کاسنی گرفته شده باشد, مجاز است. البته باید گفت که مصرف عرق کاسنی زیاد توصیه نمی‌شود چون ممکن است از ساقه‌ها و دیگر زوائد کاسنی تولید شود و به‌دلیل اینکه عرق‌گیری به‌سرعت صورت گرفته شده باشد در این صورت اتانول عرق بالا رفته و خود موجب بروز مشکلات کبدی می‌شود.

 •  

  وی خاطرنشان کرد: اگر مصرف عرق کاسنی متعارف باشد و در مدت مشخصی مصرف شود, برای زن باردار مجاز است و اشکالی ندارد. بهتر است که عرقیات را از جای مطمئن خریداری کرد.منبع : ویکی پدیا

برای بقیه مطالب وب سایت مهارتو به قسمتهای زیر مراجعه بفرمایید. منبع :مهارتو

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.