رمز یکبار مصرف بانک سینا

رمز یکبار مصرف بانک سینا

رمز یکبار مصرف بانک سینا

با سلام و سپاس از حسن انتخابتون…
ما در سایت مهارتو قصد داریم اطلاعاتی درباره “خرید از مالتینا” را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.با ما همراه باشید.

رمز یکبار مصرف بانک سینا

رمز یکبار مصرف بانک سینا

آموزش نحوه فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف بانک سینا (رمز پویا)
آموزش تصویری مراحل فعالسازی و تولید رمز دوم پویا یا رمز دوم یکبار
مصرف بانک سینا برای جلوگیری از سوء استفاده های اینترنتی و
فیشینگ

در مقابل رمز ثابت رمز یکبار مصرف one time password یا OPT قرار
دارد و و به معنی رمزی است که فقط یکبار می تواند مورد استفاده قرار
گیرد. با استفاده از رمز دوم یکبار مصرف علاوه بر اینکه از فیشینگ
جلوگیری می شود، جلوی برداشت از طریق نرم‌افزارهایی که کلید های
فشرده شده روی صفحه کلید را ذخیره می‌کنند را هم میتوان گرفت.
برای استفاده از رمز دوم یکبار مصرف پویا، بانک نام کاربری و
مشخصات شما را روی یک نرم‌افزار موبایلی فعال می‌کند. زمانی که
قصد خرید اینترنتی یا انتقال وجه آنلاین را داشته باشید، این نرم‌افزار را
باز کرده و رمز دوم یکبار مصرف خود را دریافت می کنید. البته لازم به
ذکر است این رمز فقط برای تراکنش فعلی شما اعتبار دارد. پس برای
تراکنش‌های بعدی رمز دوم یکبار مصرف جدید دریافت کنید. همچنین ذکر این نکته ضروری است که رمز دوم یکبار مصرف تنها ۶۰ ثانیه اعتبار دارد و بعد از آن اعتبار آن منقضی می‌شود. در ادامه می خواهیم آموزش فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک سینا بپردازیم.

رمز یکبار مصرف بانک سینا

رمز دوم یکبار مصرف چیست؟

اگر کلاهبرداران به رمز دوم ثابت دسترسی پیدا کنند به راحتی می توانند اعتبار حساب شما را خالی کنند. برای برطرف کردن این مشکل و جلوگیری از در دسترس قرار گرفتن رمز دوم، رمز دوم یکبار مصرف یا پویا ارائه شده است. از این پس اگر بخواهید تراکنش های بانکی را از طریق اینترنت انجام دهید، قبض ها را پرداخت کنید و یا شارژ بخرید، باید رمز دوم یکبار مصرف یا پویا دریافت کنید.

بانک برای هربار استفاده رمز دوم، رمز یکبار مصرف را از طریق پیامک و اپلیکیشن ها یا به مشتری ارائه می دهد که به دلیل ایمنی و جلوگیری از کلاهبرداری، این رمز فقط ۶۰ ثانیه قابل استفاده است. به همین خاطر دیگر هیچ کلاهبرداری نمی تواند به اطلاعات کارت شما دسترسی پیدا کند و اگر این امکان وجود داشته باشد هم نمی تواند کاری انجام دهد. چون اعتبار رمز فقط برای یک تراکنش و به مدت ۶۰ ثانیه است.

برخی مزایای نرم افزار تولید رمز دوم یکبار مصرف یا پویا

  • جلوگیری از افشای رمز دوم کارت و سوء استفاده های احتمالی
  • افزایش امنیت در تراکشنهای مالی و غیرمالی
  • عدم نیاز به اینترنت در زمان تولید رمز

رمز یکبار مصرف بانک سینا

فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک سینا

بانک سینا، رمز دوم یکبار مصرف را از طریق اپلیکیشن رمز ساز ارائه می دهد. به سایت رسمی بانک سینا به آدرس www.Sinabank.ir مراجعه کنید. سپس وارد قسمت رمز یکبار مصرف شده و روی “نرم افزار تولید رمز دوم یکبار مصرف کارت” کلیک کنید. اپلیکیشن را دانلود و نصب کنید.

نکته ۱: دقت کنید که حتماً تنظیمات زمان و تاریخ گوشی خود را روی حالت خودکار (Automaticaly)  تنظیم کنید. اگر تنظیمات زمان و تاریخ روی حالت خودکار نباشد، این برنامه به درستی کار نخواهد کرد و رمزهای تولید شده قابل استفاده نخواهند بود. برای فعال کردن آن به بخش تنظیمات وسپس date & time  رفته و گزینهSet Automaticaly  را تیک بزنید.

نکته ۲: حتما توجه کنید که Developer Options گوشی درحین نصب نرم افزار غیر فعال باشد.

هنگام نصب اپلیکیشن حتماً لازم است تلفن همراه به اینترنت متصل باشد. بعد از نصب اپلیکیشن با دو روش احراز هویت رو به رو می شوید: ۱.انتخاب الگو ۲.رمز عددی. از هر طریقی که می‌خواهید احراز هویت را انجام دهید و یک الگو یا رمز انتخاب کنید. توجه کنید الگو یا رمز انتخاب شده را حتما به خاطر بسپارید چرا که از این پس برای ورود به نرم‌افزار باید از طریق همین رمز وارد شوید.

ورود با استفاده از الگو

برای استفاده از این روش احراز هویت باید حتماً حداقل چهار نقطه را به هم متصل کنید. سپس همان الگو را جهت تایید دوباره وارد کنید تا الگو پذیرفته شود.

ورود با استفاده از رمز

برای ورود با رمز باید حداقل ۸ کاراکتر به کار ببرید که این کاراکترها باید شامل حداقل یک حرف بزرگ انگلیسی حداقل یک عدد و همچنین یکی از کاراکترهای ؟*_=+$#@ باشند. اگر همه این موارد را رعایت کرده باشید، فیلد متنی دوم برای شما نمایش داده می‌شود که باید برای تایید همان رمز را مجددا وارد کنید.

برای افزایش امنیت برنامه، بهتر است تنظیم کنید در صورتی که برنامه به مدت چند ثانیه روی گوشی بدون استفاده باز ماند، به صورت خودکار قفل شود و برای استفاده از آن مجددا نیاز به رمز عبور و الگویی که برای برنامه تعیین کردید، باشد. بازه زمانی را می توانید از بین گزینه های موجود در تنظیمات اپلیکیشن انتخاب کنید.

سپس لازم است برای دریافت کد فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف به یکی از شعب بانک سینا مراجعه کنید.

با مراجعه به شعبه بانک، همزمان با QR code ای که بانک به صورت چاپی می دهد، یک کد فعال سازی هم به تلفن همراه مشتری پیامک می شود.

نکته

بارکد تولید شده فقط به مدت ۱۵ دقیقه فعال است و بعد از آن اعتبار خود را از دست می دهد و همچنین بعد از اسکن بارکد، تنها یک دقیقه برای وارد کردن کد پیامک شده به تلفن همراه فرصت دارید. در صورتی که هر یک از این زمان ها بگذرد، باید مجددا به شعبه مراجعه کرده و بارکد مربوط به فعالسازی را دوباره دریافت کنید.

رمز یکبار مصرف بانک سینا

بعد از ورود به اپلیکیشن در پنجره افزودن بانک جدید، بانک سینا را انتخاب کرده و سپس گزینه اسکن بارکد را لمس کنید و بارکد دریافتی را اسکن کنید.

در صفحه جدید ابتدا گزینه رمز دوم را انتخاب کرده و رمز فعال سازی که به تلفن همراه شما پیامک شد را وارد کنید و سپس یک رمز شش رقمی به دلخواه در اپلیکیشن وارد کنید.

اگر تمام مراحل گفته شده را انجام دهید فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف انجام شده و با مراجعه به صفحه بانک ها، رمز دوم یکبار مصرف برای شما تولید می شود. همچنین لازم به ذکر است که برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف یا پویا بانک سینا نیاز نیست اینترنت گوشی تلفن همراه روشن باشد.

فعال کردن رمز یکبار مصرف با روش پیامکی

فعال کردن رمز دوم یکبار مصرف فعلا با همین روش مقدور است. البته با عملیاتی شدن سامانه هریم (هدایت رمز یکبار مصرف) توسط بانک مرکزی، این سامانه در بانک سینا هم عملیاتی خواهد شد. با راه اندازی سامانه هریم، علاوه بر اینکه دغدغه افرادی که گوشی هوشمند ندارند در خصوص دریافت رمز دوم یکبار مصرف برطرف می شود، امکان جدیدی هم برای افراد صاحب گوشی هوشمند محسوب خواهد شد.

لازم به ذکر است استفاده از روش پیامکی نیاز به فعال سازی ندارد. اما لازم است مشتریان از ثبت صحیح شماره تلفن همراه خود در بانک اطمینان حاصل کنند.

از این مطالب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.