صدف خوراکی

صدف خوراکی

صدف خوراکی

سلام بر شما همراهان گرامی سایت مهارتو. امروز میخواهیم شما را با خواص شگفت انگیز صدف خوراکی آشنا کنیم.
از اینکه تا آخر با مهارتو همراه خواهید بود سپاس گذاریم.

صدف جانوری است که در آب های شور و در زیستگاه های دریایی مانند خلیج و یا اقیانوس زندگی می کند. صدف بخش مهمی از اکوسیستم آبی است. صدف آلاینده ها را از آب خارج می کند و زیستگاه ها را برای گونه های دیگر مانند برناکل و دیگر صدف ها دوکپه ای مساعد می کنند.

صدف خوراکی
صدف خوراکی

صدف بیشتر به دلیل تقویت میل جنسی در افراد شناخته می شود ولی خواص زیادی دارد. در این بخش بعضی از خواص خوراکی صدف برای سلامتی را بررسی می کنیم.

ترکیبات صدف

صدف در هر 25 گرم به طور میانگین ترکیبات زیر را ارائه می دهد:

کالری 41
کل چربی 1.2 گرم
کل کربوهیدرات 2.5 گرم
پروتئین 4.7 گرم
پتاسیم 76 میلی گرم یا 2 درصد از نیاز روزانه
ویتامین آ 2.4 درصد از نیاز روزانه
ویتامین سی 5.5 درصد از نیاز روزانه
کلسترول 25 میلی گرم یا 8 درصد از نیاز روزانه
کلسیم 0.4 درصد از نیاز روزانه
آهن 13 درصد از نیاز روزانه
سدیم 53 درصد از نیاز روزانه
روی 6.5 میلی گرم یا 45 درصد از نیاز روزانه

صدف خوراکی
صدف 

خواص صدف خوراکی

1. کمک به کاهش وزن

این غذای دریایی سالم و مناسب می‌تواند برای کاهش وزن معجزه کند. صدف خوراکی دارای کالری و چربی اندک، و میزان پروتئین بالایی است. آدم‌هایی که سعی دارند وزن‌شان را کاهش دهند، برای تغذیه‌ی بدن‌شان با تمام مواد مغذی ضروری، بدون نگرانی از مصرف بیش از اندازه‌ی چربی، می‌توانند از صدف خوراکی استفاده کنند

2: بهبود وضعیت قلب

اسیدهای چرب امگا-۳ به عنوان عاملی برای کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی و بهبود کارکرد مغز شناخته می‌شوند. امگا-۳ باعث افزایش سطح کلسترول خوب و کاهش سطح کلسترول بد می‌شود. صدف خوراکی منبع خوبی برای این نوع از اسیدهای چرب به شمار می‌رود.

3: تقویت کننده قوای جنسی

به عنوان یک تقویت کننده قوای جنسی، صدف می‌تواند عملکرد و میل جنسی را به خصوص در مردان تقویت کند. میزان روی موجود در صدف خوراکی باورنکردنی است، به طوری‌که در یک وعده مصرف، تقریبا بیش از ۱۵۰۰ درصد از نیاز روزانه ما به این ماده معدنی را تامین می‌کنند!

4: بهبود سلامت استخوان

همانطور که گفته شد، محتوای مواد معدنی صدف خوراکی یکی از بهترین تقویت کننده‌های استخوان است. سطوح بالای کلسیم، فسفر، روی، آهن، مس و سلنیوم به شیوه خود به افزایش تراکم استخوان کمک می‌کنند، در نتیجه خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش می‌دهد.

5: کمک به التیام زخم‌ها

مصرف صدف خوراکی می‌تواند بر تقویت کارکرد دستگاه ایمنی بدن اثربخش باشد. این ماده‌ی غذایی حاوی روی (زینک) است که می‌تواند باعث کاهش خطر بروز عفونت‌های میکروبی و هم‌چنین، کمک به تسریع فرایند التیام زخم‌ها شود. هم‌چنین مصرف صدف خوراکی به رشد کافی و تکامل بدن کودکان و بزرگسالان کمک می‌کند.

6: بهبود وضعیت بینایی

چشم‌ها به عنوان دریچه‌ای رو به جهان شناخته می‌شوند. به همین دلیل، لازم است از این اندام به خوبی مراقبت کنیم، مشکلات بینایی تاثیر مخربی بر نحوه‌ی زندگی‌مان خواهند داشت. فعالیت بدنی مرتب، داشتن سبک زندگی سالم، و البته، مصرف صدف خوراکی می‌توانند به بهبود و حفظ قوه‌ی بینایی‌مان در سال‌های پیش روی زندگی‌مان کمک کنند.

7: زینک

صدف حاوی سطوح بالای روی یا زینک است که به سرعت بهبودی زخم کمک می کند. زینک به تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر عفونت های مختلف و میکروب ها کمک می کند. زینک یک ماده معدنی ضروری برای رشد و توسعه مناسب کودکان و بزرگسالان است. همچنین نقش مهمی در حفظ عملکرد بدن دارد.

8: بهبود خواب

خواب برای بدن لازم است زیرا به بازسازی و بهبود عملکرد مغز و رشد و بهبود سلول ها کمک می کند و هیچ جایگزینی برای خواب وجود ندارد. خواب کافی نیز کمک می کند تا سطوح انرژی را بازگردانیم که امکان عملکرد مطلوب در طول روز را فراهم می آورد. خواب همچنین کمک می کند تا ما جوان بمانیم و ظهور لکه های سن و چین و چروک را به حداقل می رساند. با توجه به وجود مواد معدنی روی و منیزیم، صدف می تواند به ما کمک کند تا خواب خوبی داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.