علت نامعتبر بودن کارت بانکی

علت نامعتبر بودن کارت بانکی

علت نامعتبر بودن کارت بانکی

با سلام و سپاس از حسن انتخابتون…
ما در سایت مهارتو قصد داریم اطلاعاتی درباره “علت نامعتبر بودن کارت بانکی” را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.با ما همراه باشید.

علت نامعتبر بودن کارت بانکی

علت نامعتبر بودن کارت بانکی

علت نامعتبر بودن کارت بانکی

چند وقتی است عملیات بانکی کاربران بانک ملی با نمایش پیغام «حساب کاربری نامعتبر است.» متوقف می‌شود. به منظور پیگیری این مشکل که دارندگان حساب‌های بانک ملی با درج نظرات خود در سایت راه پرداخت اعلام کردند با مسئولین این بانک گفت‌وگو کردیم. طبق اظهار مسئولین بانک ملی دلیل ناموفق بودن تراکنش‌های مشتریانش اجرای دستورالعمل بانک مرکزی در راستای مسدودسازی حساب کاربران فاقد شناسه شهاب است.

مشکل مشتریان بانک ملی

مشتریان بانک ملی در سایت راه پرداخت اعلام کردند با مشاهده پیام حساب کاربری نامعتبر است هنگام خرید اینترنتی، شارژ، انتقال وجه کارت به کارت و دریافت پول از خودپرداز عملیات بانکی‌شان را نمی‌توانند انجام دهند.

راه‌حل مشکل

شناسه شهاب، یک کد اختصاصی به ازای هر یک از دارندگان حساب در سیستم بانکی کشور حاوی اطلاعات بانکی فرد سپرده‌گذار در کل شبکه بانکی است و مشابه کد ملی برای شبکه بانکی محسوب می‌شود. در صورت نقص اطلاعاتی مانند نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره شناسنامه، آدرس منزل، شماره تماس، شغل و … این کد برای دارندگان حساب‌های بانکی صادر نمی‌شود. دارندگان حساب‌های بانکی فاقد شناسه شهاب برای تکمیل مراحل احراز هویت لازم است به شعبه بانکی که در آن حساب خود را افتتاح کرده‌اند مراجعه کنند.

شناسه شهاب اجباری

بانک مرکزی در راستای اجرای قانون اصلاح قانون مبارزه با پولشویی سال گذشته با انتشار بخشنامه‌ای اعلام کرد با توجه به اینکه مشتریان در نظام بانکی کشور باید به درستی احراز هویت شوند، شناسه‌ای تحت عنوان «شهاب» برای هر یک از مشتریان بانکی تعریف شده است که به صورت یکتا مشتری را در همه بانک‌ها شناسایی می‌کند. شناسه «شهاب» برای هر شخص منحصربه‌فرد بوده و در تمام بانک‌ها به صورت یکسان تعریف می‌شود. شناسه «شهاب» به طور اختصاصی بعد از احراز هویت و حصول اطمینان از هویت افراد صادر خواهد شد.

طبق اعلام بانک مرکزی از ابتدای اردیبهشت‌ماه ۹۸ عدم وجود شناسه «شهاب» برای اشخاص به منزله عدم احراز هویت بوده و محدودیت‌های مشخصی نظیر نقل‌وانتقال وجه برای حساب‌های اشخاص حقیقی در نظر گرفته شده است.

دریافت شناسه برخط «شهاب»

بانک ملی ایران ۲۴ اردیبهشت با انتشار خبری اعلام کرد که به منظور اجرای دستورالعمل بانک مرکزی در راستای مسدودسازی حساب‌های فاقد شناسه شهاب، حساب مشتریانی که مراحل احراز هویتشان کامل نیست به‌زودی مسدود می‌شود. در ادامه این خبر از مشتریان خواسته شده بود برای تکمیل این مراحل به شعبه افتتاح حساب خود مراجعه کنند.

از این مطالب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.