نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

با سلام و سپاس از حسن انتخابتون…
ما در سایت مهارتو قصد داریم اطلاعاتی درباره “نشت آب از زیر ماشین لباسشویی” را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.با ما همراه باشید.

نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

علت آبریزی از ماشین لباسشویی _ آبریزش از درب لباسشویی _ خراب بودن ماشین لباسشویی در خانه یک مشکل اساسی و نیازمند تعمیرات سریع است. تعمیر ماشین لباسشویی شاید در ظاهر سخت به نظر برسد ولی این‌طور نیست و در‌ واقع خیلی هم آسان است. برای شروع ما لیستی از قسمت‌هایی که ممکن است نشتی آب ماشین لباسشویی از آن باشد را در اینجا توضیح می‌دهیم. می‌توانید با کمک این مطلب نسبت به عیب‌یابی، و رفع نشت ، تعمیر و یا تعویض قطعه معیوب ماشین لباسشویی اقدام کنید.

علت آبریزی و نشتی آب از ماشین لباسشویی

شیلنگ‌ها

اگر ماشین لباسشویی نشتی دارد، اولین چیزی که باید بررسی کنید شیلنگ‌ها هستند. انواع مختلفی شیلنگ داخل ماشین لباسشویی هست که معمول‌ترین آن‌ها شیلنگ تخلیه و ورودی آب هستند. شیلنگ‌های آب از یک طرف به شیر آب خانه و طرف دیگر در پشت ماشین لباسشویی به شیر برقی ورودی لباسشویی وصل می‌شوند. مطمئن شوید که شیلنگ از هر دو طرف محکم بسته شده است در صورت نیاز با یک آچار آن‌ها را سفت کنید. شینگ تخلیه در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد و ممکن است به درستی به لوله‌ی فاضلاب خانه وصل نشده باشد. مطمئن شوید که نشتی از شیلنگ تخلیه یا لوله‌ی فاضلاب نیست. هرگز سر شیلنگ تخلیه در لوله‌ی فاضلاب را آب‌بندی نکنید.

ماشین لباسشویی‌ها همچنین دارای شیلنگ‌های داخلی هستند که شیر برقی را به مخزن جاپودری وصل می‌کنند. اگر این شیلنگ معیوب باشد در حین آب‌گیری لباسشویی نشتی آب خواهید دید. با برداشتن روی ماشین لباسشویی به دریچه مخزن دسترسی پیدا کرده و شیلنگ‌ها را بررسی کنید. همچنین دیگر قسمت‌ها مانند سیفون یا دریچه‌ی ورودی آب مخزن را هم بررسی کنید. بعضی ماشین لباسشویی‌ها آب را از طریق قسمت مواد شوینده به داخل مخزن تزریق می‌کنند و این قسمت هنگام برنامه آب‌گیری باید بررسی شود. اگر نشتی حین شستشو در بخشی از برنامه رخ می‌دهد شیلنگ مخزن به تخلیه باید بررسی شود. کلمپ‌ها و بست ها را بررسی کنید. برای دسترسی به این قسمت باید قاب پشت را جدا کنید در برخی مدل‌ها باید باید از برای بررسی قاب جلو باز شود .

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

پمپ تخلیه آب قسمتی از ماشین لباسشویی است که آب را از مخزن تخلیه می‌کند. پمپ می‌تواند با تسمه، به صورت مستقیم بچرخد و یا یک پمپ مگنتی الکتریکی جداگانه باشد. پمپ یک خروجی یا شیلنگ تخلیه، ورودی از مخزن و خروجی شیلنگ گردش دارد. اگر نشتی آب از ماشین لباسشویی هنگام چرخه‌ی شستشو می‌بینید، اطراف پمپ تخلیه را بررسی کنید. ابتدا دنبال نشانه‌های نبودن کلمپ (بست) که شیلنگ‌ها را به پمپ وصل می‌کند و خود شیلنگ‌ها باشید. اگر نشتی از پمپ باشد، لازم است پمپ و یا قاب پمپ تعویض شود. پمپ تخلیه عموما زیر ماشین لباسشویی قرار دارد و اگر قاب پشتی ماشین لباسشویی در آورده شود می‌توان به پمپ دسترسی پیدا کرد. قبل از هر تعمیر برق ماشین لباسشویی را قطع کنید

علت آبریزی از درب لباسشویی

واشر مخزن

لاستیک درب ماشن لباسشویی یا واشر مخزن بین مخزن داخلی و بدنه قرار دارد. که با بسته شدن درب، شیشه درب کاملا به لاستیک میچسبد و جلوی نشتی آب را می گیرد حالا اگر لاستیک پاره و یا لولا درب خراب باشد و شیشه کاملا به لاستیک درب نچسبد باعث نشتی آب می شود. در خیلی از موارد ما در خانه مشتریان دیده ایم که کثیفی قسمت زیرین شیشه از داخل باعث نچسبیدن درست شیشه به لاستیک شده و آب از این قسمت نشت پیدا کرده پس کاملا لاستیک را ابتدا چک کنید پاره نشده باشد و لولا درست در جای خود قرار دارد سپس لبه های لاستیک و قسمت داخلی شیشه را از هر نوع جرم هر چقدر هم نازک کاملا پاک کنید.

علت آبریزی و نشتی آب از ماشین لباسشویی

شیر برقی آب “نشت آب از زیر ماشین لباسشویی”

شیر برقی ورودی آب در ماشین لباسشویی ورود آب سرد و گرم را به ماشین لباسشویی کنترل می‌کند. این شیر پشت ماشین لباسشویی جایی که شیلنگ‌های آب به ماشین لباسشویی وصل شده‌اند قرار دارد و با برداشتن پنل بالایی قابل دسترسی است. اگر نشتی آب را از پشت ماشین لباسشویی هنگام آبگیری و پر کردن آب می‌بینید شاید شیر ورودی آب خراب شده است. تحقیق کنید که شیلنگ‌های ورودی درست وصل شده‌اند. بررسی کنید که شکستگی یا خرابی در شیر نباشد. قبل از تعمیر یا تعویض این قطعه برق ماشین لباسشویی را قطع کنید.

علت آبریزی و نشتی آب از ماشین لباسشویی

میکروسویچ فشار یا سطح آب و لوله گنبدی هوا (هیدرو استات)

اگر ماشین لباسشویی هنگام چرخه‌ی پر کردن آب، نشتی دارد شاید به خاطر پر کردن بیش از اندازه‌ی آب باشد. هیدرواستات یک سویچ فعال فشار است که برای تعیین سطح آب مناسب در مخزن استفاده می شود. این قسمت معمولاً کنار کنترل پنل قرار دارد و دارای یک شیلنگ یا لوله‌ی گنبدی شکل هوا متصل به مخزن است. در ماشین لباسشویی‌هایی که از برد الکترونیکی استفاده می‌کنند، این میکروسویچ در ناحیه فاضلاب زیر مخزن قرار می‌گیرد. وقتی آب مخزن را پر می‌کند، هوای داخل لوله فشرده شده و دیافراگم داخل هیدرواستات را فشار می‌دهد. هیدرو استات شیر آب را کنترل و وقتی به سطح آب مناسب رسید آن را قطع می‌کند.

اگر لوله نشتی داشته باشد، فشار لازم برای فعال کردن هیدرواستات وجود نخواهد داشت و آب بیشتز اندازه پر و سرریز و نشت خواهد کرد. خرابی هیدرواستات باعث سرریز و نشتی ماشین لباسشویی می شود. برای تعیین اینکه هیدرواستات خراب است، ابتدا بایستی مشکل شیلنگ گنبدی هوا را برطرف کنید. دنبال نشانه‌های ترک یا پارگی در شیلنگ باشید. شیلنگ را در آورده و داخل آب قرار دهید. یک سر آن را گرفته و داخل فوت کنید و ببینید که در آب حبابی ایجاد می‌شود. گرفتگی شیلنگ را هم بررسی کنید. اگر شیلنگ سالم بود یعنی خود میکروسویچ ماشین لباسشویی مشکل دارد و باید عوض شود.

زبانه درب “نشت آب از زیر ماشین لباسشویی”

زبانه‌ی درب مسئول سفت و نگه داشتن درب هنگام شستشو است. در مکانسیم بستن، زبانه‌ی درب از باز شدن در هنگام شستشو جلوگیری می‌کند. اگر زبانه‌ی درب پوسیده باشد درب به اندازه کافی سفت بسته نمی شود. زبانه‌ی درب را بررسی کنید و اگر مشکلی داشت آن را عوض کنید.

علت آبریزی و نشتی آب از ماشین لباسشویی

کاسه نمد “نشت آب از زیر ماشین لباسشویی”

کاسه نمد مخزن در ماشین لباسشویی برای جلوگیری از نشت آب در شفت ورودی به مخزن استفاده می‌شود. مشکل در شفت ابتدا با نشت مقدار کمی آب همراه است ولی بعد منجر به مشکلات اساسی در بلبرینگ اصلی مخزن می‌شود. اگر ماشین لباسشویی هنگام پر کردن آب و چرخاندن مخزن نشتی دارد علت ممکن است به کاسه نمد مربوط باشد. برای تحقیق نشتی آب از شفت، قاب پشتی ماشین لباسشویی را در آورید و اجازه دهید که ماشین آبگیری کند. به قسمتی که بلبرینگ قرار دارد نگاه کنید و ببینید آب خارج می‌شود. اگر کاسه نمد باید عوض شود، باید کل ماشین لباسشویی از هم باز شود.

کاربران گرامی! شما می توانید با ثبت نظرات و پیشنهادات خود در بخش نظرات مارا از دیدگاه هایتان مطلع نمایید.

از این مطالب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.