هدیه عروسی

هدیه عروسی

هدیه عروسی

با سلام و سپاس از حسن انتخابتون…
ما در سایت مهارتو قصد داریم اطلاعاتی درباره “هدیه عروسی” را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.با ما همراه باشید.

هدیه برای عروس و داماد چی بخریم؟

از قدیم رسم بر این بوده که مهمانان دعوت شده به مراسم عروسی برای شروع زندگی جدید عروس وداماد هدیه هایی به آنها تقدیم میکردند.در واقع این هدایا در مراسمی به نام پاتختی داده میشد ،که یک یا چند روز پس از عروسی برگزار میشد و مهمانان که اغلب آنها را خانم ها تشکیل می دادند به این مراسم دعوت میشدند و نزدیک ترین فرد اقوام عروس یا داماد هدایا را اعلام میکردند و از طرف عروس و داماد تشکر میکردند.

چد سالی هست به علت گرونی ها و خرج های بالا رسم مراسم پاتختی کم رنگ شده است و عروس و داماد در کارت عروسی قید میکنند که مراسم پاتختی هزمان با مراسم عروسی برگزار میشود تا میهمانان بدانند پاتختی در کار نیست و بعضی از زوجین برای اینکه مهمانان در دادن هدیه در معذوریات قرار نگیرند.

هدیه عروسی

در گذشته هدایای غیر نقدی برای مراسم عروسی مرسوم بود :چیز هایی مانند پتو ،ساعت دیواری،پشتی،ظروف شیشه ای ،گلدان و….از هدایای معمول در این مراسم بوده است .به همین دلیل در این مراسم بسیاری از اقلامی که در جهیزیه عروس در قبل وجود داشت چند سری وجود داشت و روی دست عروس و داماد میماند.به  همین علت با گذشت زمان این رسم تغییر کرد و مهمانان از این پس از آوردن اینگونه کالا ها خوداری کردند.

عروس و داماد ها توجه کنید:

اگر در شرف ازدواج هستید هیچ وقت از گرفتن هدایای عروسی و جبران مخارج عروسیتان با هدایای مهمانان این برنامه ریزی را انجام ندهید زیرا ممکن است هدایایی که میگیرید خارج از انتظارات شما باشد و هزینه ی بالایی صرف عروسی کرده باشید.علاوه بر این مهمترین نکته ای که میتوان در زمینه ی هدایای عروسی اشاره کرد این است که میهمانان با حضورشان در در مجلس عروسی شکوه و گرما را می آورد،بنابراین اگر تنها حضور آنها بری شما حائز اهمیت است میتوایند زیبا تر به این موضوع نگاه کنید.
اما یادتان باشد کمبود پول و جلوگیری از هزینه ها نباید شما برای رسیدن به آرزوهایتان متوقف کند،در حقیقت شما بیشتر نگران این هستید تا برگزار شدن مراسم عروسی .پس سعی کنید به دنبال مراسمی باشید که لزوما نیا زبه صرف پول و هزینه ی بالایی نداشته باشد.

میهمانان در مراسم عروسی

درصورتی که به یک مراسم عروسی دعوت شده اید بهتر است جهت یادبود و تبریک مطابق سنت های گذشته هدیه ای هرچند کوچک تقدیم عروس و داماد کنید .البته بسیاری ار مهمان ها نمیدانند که دقیقا بهتر است چقدر برای کاروی عروسی هزینه کنند و مهم تر کادو برای عروسی چی بخرند؟ما در ادامه نکاتی که باید برای خرید هدیه عروسی توجه کنید را آورده ایم.

هدیه عروسی

هدیه عروسی با توجه به درآمدتان

شما حتما از دعوت شدن به یک جشن عروسی خوشحال میشوید و از رفتن به این مهمانی لذت میبرید.اما بعضی افراد وقتی متوجه وعوتشان به مراسم عروسی میشوند اولین نکته ای که به یاد می آورند خرید هدیه برای این مراسم است ،اما لازم نیست خارج از توان مالی خود هدیه بگیرید.در غیر این صورت اگر درآمد و وضعیت مالی خیلی خوبی دارید و با عروس و داماد اختلاف طبقاتی دارید بهتر است هدیه ای متعادل و معقول و بدردبخور تهیه کنید تا اگر عروس و داماد در مراسم عروسی خودتان شرکت کردند برای تهیه هدیه ای در سطح شما معذب نشوند.

“هدیه عروسی” نسب شما با عروس و داماد در این مراسم چیست؟

اینکه شما از اقوام درجه یک یا درجات دیگر هستید در میزان و ارزش کادوی شما برای مراسم عروسی تاثیر بسزایی دارد.بدون شک انتظاری که از پدر و مادر عروس و داماد دارند از یک دوست و فامیل دور ندارند. بطور معمول هدیه پدر و مادر کمکی برای جبران هزینه و مخارج پیش از عروسی و پس از عروسی است.پس اگر فامیل نزدیک هستید یکم دست و دلبازی به خرج دهید.

متاهل هستید یا مجرد؟

متاهل و جرد بودن شما در کادوی عروسی تثیر دارد .دقت کنید که اگر با همسر خود در این مراسم حاضر شده اید نیازی به دو کادونیست !شما میتوانید با دادن یک هدیه از طرف هر دو نفرتان عروس و داماد را خوشحال کنید.ولی اگر مجرد هستید معمولا توقع از شما کمتر از یک خانواده دونفره و افراد متاهل است.

هدیه عروسی لوازم خانه بدهیم یا پول ؟

حتما از مادر عروس یا داماد بپرسید عروس در جهیزیه چی کد دارد یا نه. چیزهایی که معمولا توی جهیزیه کمتر هست را بخرید. از وسایل دکوری می توانید انواع کریستال ها، انواع گلدان بلند یا کوتاه؛ بی پایه یا با پایه؛ شیشه ای یا مات، انواع مختلف و زیبای شکلات خوری و میوه خوری، آجیل خوری، شیرینی خوری را بخرید.

پیشنهاد ما برای هدیه عروسی!

البته اگر سلیقه خودتان خوب باشد و حوصله خوبی هم داشته باشید، عروس خانم هم از هدیه شما خوشحال خواهد شد!
پیشنهاد بعدی، تابلو فرش یا تابلوی نقاشی و تابلوهای فلزکاری شده است. تابلوهای منظره چند تکه هم می توانید انتخاب کنید که قیمتشان از تابلو فرش و نقاشی کمتر است.

می توانید از آباژور و روشنایی های تزیینی یا حتی آب نماهای تزیینی استفاده کنید. البته این پیشنهاد به خانه عروس و داماد هم بستگی دارد، اگر 40-50 متری باشد مطمئن باشید چیزی که خریده اید فقط جاگیر و دست و پا گیر خواهد شد و شاید بعد از اولین اثاث کشی آب نمای گران قیمتی که شما خریده اید، بیرون بماند.

عتیقه و دکوری های سنتی از جمله گرامافون، گوشی های تلفن قدیمی، صندوقچه های دکوری، گلدان های قدیمی و میوه خوری های پایه فلزی می توانند هدیه های چشم نوازی باشند.
می توانید از قالیچه های پادری و تزیینی تا قالیچه های سه متری، بسته به سلیقه و نیاز عروس و داماد بخرید که بتوانند توی آشپزخانه یا داخل اتاق خواب یا حتی جلوی در ورودی استفاده کنند.

این ها پیشنهاد های کلی ما برای شما بود حال میتوانیم برای هر کدام از عروس و داماد بطور جداگانه هدیه داد:

هدیه برای عروس :

در روز عروسی تمامی چشم ها به سمت عروس است . پس می توان
کمی زرق و برق به چهره ی عروس اضافه کرد . اگر در روز عروسی
فرزندان تان زیاد به فکر خرید جواهر نیستید می توانید از زیورآلات شیک
و خاص تهیه کنید و خودتان را در گیر قیمت و پیدا کردن یک محصولی
گران قیمت نکنید.

داشتن یک جفت گوشواره ی آویزان ایده ی خوبی است . در غیر این
صورت شما می توانید از جواهراتی استفاده کنید که دارای سنگ های
قیمتی آبی رنگ هستند .اگر به دنبال این هستید که عروس برای
همیشه شما را به خاطر داشته باشد و با دیدن هدیه ی شما به یادتان
بیفتد پس بهتر است یک آویز حکاکی شده به او هدیه بدهید.

هدیه برای داماد:

یک دکمه سر آستین کلاسیک می تواند گزینه ی خوبی برای داماد
باشد . البته شما می توانید از ساعت و سایر موارد نیز استفاده کنید .

و در پایان سخن آخر امیدوایم است که بتواند با ایده های خود در مورد
کادو به شما در خرید کادو برای عزیزانتان کمک کرده باشد.از شما دعوت
میکنیم که ایده های خود را در زمینه های مختلف برای هدیه عروس و
داماد
را برای ما ارسال کنید.

کاربران گرامی! شما می توانید با ثبت نظرات و پیشنهادات خود در بخش نظرات مارا از دیدگاه هایتان مطلع نمایید.

از این مطالب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.