پودر سنگ مرداب

پودر سنگ مرداب

پودر سنگ مرداب

با سلام و سپاس از حسن انتخابتون…
ما در سایت مهارتو قصد داریم اطلاعاتی درباره “پودر سنگ مرداب” را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.با ما همراه باشید.

پودر سنگ مرداب

پودر سنگ مرداب

سنگ مردار را از عطاری ها می توانید تهیه نمایید.برای استفاده از سنگ مردار مقدار کمی از آن را با کمی آب یا گلاب یا آبلیمو  مخلوط نموده و روی زیر بغل بمالید  پس از ۱۵تا ۲۰ دقیقه بشویید. تا از تاثیرات معجزه آسای آن در کاهش تعریق و بوی آن شگفت زده شوید.

استفاده  مداوم از سنگ مردار  سبب تیرگی پوست زیر بغل می شود که باید طی دوره زمانی خاصی از این ترکیب استفاده شود البته  پس از قطع مصرف و استفاده از کیسه زبر در حمام این تیرگی را نیز  به تدریج می توان برطرف کرد.

روش دیگر استفاده از سنگ مردار اینست  که مقدار مساوی از مردارسنگ را با همان نسبت  کلدکرم ترکیب نموده ودر یخچال قرار دهید تا خودش رابگیرد وسفت شود  استفاده از این ترکیب برای کاهش تعریق زیر بغل بسیار مفید بوده و  اثرات سوئی بر روی پوست شما ندارد .روش استفاده از این کرم هم بدین صورت می باشد که  نیم تا یک ساعت قبل از رفتن به حمام ، زیر بغل را با این ترکیب  ماساژ داده وسپس به حمام رفته وخود را بشویید

پودر سنگ مرداب

مردا سنگ یا سنگ مرداب سمی است!

همه موارد بالا را حتما از خیلی از دوستان و آشنایانتان شنیده اید و حتی کار به جایی رسیده است که دست فروشان مترو نیز اقدام به فروش گسترده این ماده کرده اند؛ اما دکتر امید شکوه فر نظر دیگری درباره مردار سنگ یا سنگ مرداب دارد!

دکتر امید شکوه فر- متخصص طب سنتی در این باره می گوید: این ماده یکی از تجویزهای رایج عطاری ها جهت رفع بوی بد بدن است. توصیه من به شما این است… هیچگاه از آن استفاده نکنید!!!

اما چرا ؟ در پاسخ باید گفت سنگ مرداب ؛ حاوی PbO یا سرب اکساید است. این ماده باعث از بین رفتن بوی عرق می شود؛ ولی این ماده جذب پوستی دارد.

سرب یک ترکیب سمی برای بدن محسوب می شود؛ سرب فلز سمی است که به پیوندهای عصبی آسیب رسانده (بخصوص در بچه‌ها) و موجب بیماریهای خونی و مغزی می‌شود.

تماس طولانی با این فلز یا نمکهای آن (مخصوصاً نمکهای محلول یا اکسید غلیظ آن PbO2) می‌تواند باعث بیماریهای کلیه و دردهای شکمی شود!

سنگ مرداب چیست و چه عوارضی دارد؟

دکتر روزیتا خوئینی، سرپرست واحد نظارت و ارزیابی فرآروده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به استقبال مردم از سنگ مرداب برای جلوگیری از تعریق شدید و بوی بد بدن، گفت: این سنگ از پودر کردن سنگ نقره به دست می آید که اغلب در عطاری ها به فروش می رسد که البته فروش آن در مترو هم دیده شده است.

در ارتباط با عوارض خطرناک استفاده از این ماده معدنی باید گفت وقتی سنگ نقره پودر می شود، فلزات سنگینی دارد که ۷۰ درصد آنها را اکسید سرب تشکیل می دهد که بسیار خطرناک است.

استفاده از این ماده معدنی برای بدن خیلی خطرناک است، هر چند در جلوگیری از تعریق و بوی بد بدن موثر است. اما، باعث حساسیت پوستی، چشمی و تنفسی می شود و بافت لثه، سیستم عصبی مرکزی، خون و کلیه ها را تهدید می کند.

این محصول که به صورت غیر مجاز عرضه می شود و مورد تایید وزارت
بهداشت و سازمان غذا و دارو نیست. وجود فرآورده ای به این شکل، به
هیچ وجه مورد تایید نیست و مردم باید دقت داشته باشند که محصولات
سلامت محور دارای مجوز وزارت بهداشت و برچسب اصالت، را تهیه
کنند.

وقتی یک محصول و فرآورده ای که در جعبه ای که فقط یک شماره تلفن
روی آن نوشته شده است، به فروش می رود، مشخص است که نباید
مورد استفاده قرار گیرد. وقتی، عوارض و خطرات یک محصول بیشتر از
فواید آن است، ما به هیچ وجه استفاده از آن را توصیه نمی کنیم.

کاربران گرامی! شما می توانید با ثبت نظرات و پیشنهادات خود در بخش نظرات مارا از دیدگاه هایتان مطلع نمایید.

از این مطالب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.