چه کاری راه بندازم

چه کاری راه بندازم

چه کاری راه بندازم

با سلام و سپاس از حسن انتخابتون…
ما در سایت مهارتو قصد داریم اطلاعاتی درباره “چه کاری راه بندازم” را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.با ما همراه باشید.

چه کاری راه بندازم         چه کاری راه بندازم         چه کاری راه بندازم

چه کاری راه بندازم سرمايه‌گذاري موفق فقط با 5 ميليون تومان

با 5 ميليون تومان چه كارهايي مي‌شود كرد؟ شايد بگوييد كه خيلي چيزها مي‌شود خريد اما منظور ما خرج كردن پول نيست بلكه راه‌هايي است كه از طريق آن بتوانيم پول‌مان را 2 برابر كنيم. شايد خنده‌‌تان بگيرد ولي با 5 ميليون مي‌شود كار و كاسبي خوبي راه انداخت.

 برترین ها: با 5 ميليون تومان چه كارهايي مي‌شود كرد؟ شايد بگوييد كه خيلي چيزها مي‌شود خريد اما منظور ما خرج كردن پول نيست بلكه راه‌هايي است كه از طريق آن بتوانيم پول‌مان را 2 برابر كنيم. شايد خنده‌‌تان بگيرد ولي با 5 ميليون هم مي‌شود كار و كاسبي خوبي راه انداخت و سود كرد. يك اقتصاددان مي‌گفت مهم اين نيست كه چه ميزان پولي براي سرمايه‌گذاري داري؛ مهم‌تر اين است كه ايده‌اي سودآور داشته باشي البته منظور اين اقتصاددان اين نيست كه با 5 ميليون خود برويد و خط توليد آينه 206 راه بيندازيد يا به سراغ كاري برويد كه 10 ميليون تومان سرمايه اوليه لازم است چون در اين صورت به نيمه كار نرسيده نه تنها سرمايه اوليه را از دست مي‌دهيد بلكه كلي هم زير بار قرض مي‌افتيد.

يادتان باشد قوانين رياضي هيچ‌گاه تغيير نمي‌كنند اما بازده كاري شما مي‌تواند فراتر از قوانين اوليه رياضي عمل كند. مثلا مي‌توانيد با يك ايده اقتصادي مناسب 5 ميليون خود را نه تنها 2 برابر بلكه تا 15 ميليون نيز افزايش دهيد. با اين‌كه اين پول خيلي كم است اما چون اكثر افراد اين ميزان سرمايه را در اختيار دارند، ما راه‌هايي براي كسب و كار و سودآوري پيشنهاد مي‌دهيم.

چه کاری راه بندازم

چه کاری راه بندازم فرصت‌هاي محل زندگي‌تان را بشناسيد

كمي وقت بگذاريد و فرصت‌هاي شغلي منطقه زندگي خود را بشناسيد. به‌دنبال نيازهاي منطقه بگرديد. براي اين كار بايد مدتي در محل زندگي‌تان بچرخيد و درددل‌هاي كسبه و مشتريان را بشنويد. مطمئن باشيد اين روزها همه به‌دنبال يك گوش شنوا مي‌گردند، ايده‌هاي شما از همين دردل‌ها بيرون مي‌آيد.

براي‌‌تان مثالي را مي‌آوريم؛ در يكي از شهرك‌هاي غرب تهران پسرجواني دست به ابتكار جالبي زده بود. در اين شهرك تنها 2نانوايي وجود داشت و براي بعضي‌ از اهالي مسير رفت و برگشت طولاني آن، عذاب‌آور بود. اين جوان خلاق كار خود را با يك موتور و سرويس گرفتن از اين اهالي شروع كرد. او با نانوايي‌ها صحبت كرده بود و به‌عنوان پيك اين نانوايي‌ها مشغول به كار شده بود.

به اين طريق كه شماره خود را در بين منازل پخش كرده بود و روي آن نوشته بود با يك تماس نان تازه در منزل‌تان است؛ كدام‌يك از شما حاضر نيست براي خوردن نان تازه، آن هم اول صبح، بدون اين‌كه ساعت‌ها در صف بايستيد، تا مبلغ 500 تومان بدهد؟ اين جوان حالا خودش يك مغازه دارد كه نان بسته‌بندي شده را هر روز به در‌ منازل منطقه مي‌فرستد. شما هم از همين مثال كوچك تجربه بگيريد و نيازهاي منطقه خود را بشناسيد. اينجا همه از ايده‌هاي نو استقبال مي‌كنند.

در کار دیگران شریک شوید

ممكن است فردي آشپز خوبي باشد و براي شروع كار 5 ميليون تومان كم داشته باشد يا يك تخصصي دارد و براي آموزش آن به ديگران نياز به يك كلاس دارد. شما مي‌توانيد با 5 ميليون خود يك كلاس در ساعات خاصي، از يك آموزشگاه اجاره كنيد.

بانک‌ها نيز گزينه خوبي هستند که با افتتاح حساب سرمایه گذاری سودی را از بانک دریافت كنيد، اوراق مشارکت هم بد نیستند. اگر ايده‌اي اقتصادي داريد و اين پول براي اجراي آن كم است، بهتر است در يك بانك حساب قرض الحسنه باز كنيد و يك سال بعد و گاهي حتي 48 ساعت بعد 10 ميليون وام بگيريد.

چه کاری راه بندازم

سري به بورس بزنيد

بورس تنها جایی است كه یك سرمایه‌گذار با 5 میلیون تومان می‌تواند تراکتور تولید کند البته با مشارکت با کلی سهامدار دیگر. البته اگر با اصول بورس آشنایی ندارید و از اوضاع بورس ایران مطلع نیستید ریسک نکنید و این گزینه را برای کاربلدها بگذارید اما اگر به اندازه کافی وقت داريد مي‌توانيد با 100 هزار تومان در كلاس‌هاي آموزشي شركت كنيد كه نحوه سرمايه‌گذاري و سودآوري در بورس را آموزش مي‌دهند البته باید به اندازه کافی ریسک‌پذیر هم باشید چون ممكن است با توجه به وضعيت بازار و نرخ تورم بازده سود شما منفي هم بشود اما اگر بدانيد در كدام صنعت سرمايه‌گذاري كنيد اين خطر مي‌تواند به صفر برسد.

به‌طور مثال صنعت فلزات در ايران هميشه با رشد روبه‌رو بوده و سود بسياري را براي سرمايه‌داران خود آورده است. از اواخرسال 84 تا 87 شاخص فلزات اساسی و کانی‌های فلزی در بورس اوراق بهادار ایران حرکت افزایشی نیرومندی داشتند که در این میان اغلب سهام شرکت‌های معدنی، استخراج سنگ آهن و فولاد با رشد قیمت بالایی روبه‌رو بوده است.

طلا يا حساب طلا

براي سرمايه‌گذاري در طلا بايد يك نكته را حتما مدنظر داشته باشيد. سرمايه‌گذاري كوتاه مدت در طلا ريسك بالايي دارد بنابراين اگر بنابه شرايط امروز بازار طلا كه قيمت آن هر روز بالاتر مي‌رود، مي‌خواهيد 5‌ميليون خود را سكه يا طلا بخريد، بايد بگوييم كه ريسك بالايي مي‌كنيد. اين نوع سرمايه‌گذاري بايد حداقل براي يك برنامه‌ريزي 2 ساله باشد تا سود خوبي نصيب‌تان شود اما اگر مي‌خواهيد تا 6 ماه آينده از پول‌تان استفاده كنيد اين فكر را از سرتان بيرون بياوريد.

سكه پيشنهاد بهتري نسبت به زيورآلات است. اجرتي كه روي طلاي كار شده كشيده مي‌شود هنگام فروش كسر مي‌شود و اين باعث مي‌شود تا شما سود كمتري كنيد. طلاي خام يا شمش نيز گزينه مناسبي است و چون كارمزد ندارد سود شما را به ميزان قابل توجهي بالا مي‌برد و اما سپرده طلا كه به تازگي افتتاح شده، از خريد طلاي كار شده سودآور‌تر است اما به‌دليل اين‌كه ماليات از آن كسر مي‌شود بهتر است همان طلاي خام يا سكه را تهيه كنيد.

چه کاری راه بندازم

بازار صنايع‌دستي داغ است

اين روزها در منزل همه ايراني‌ها يك جنس عتيقه يا صنايع‌دستي پيدا مي‌شود. بازار اين قبيل اجناس حسابي داغ داغ است. نيازي هم به مغازه داشتن نيست، مي‌توانيد در دايره دوستان، همكارها و اقوام خود كار كنيد البته سرمايه‌گذاري در عتيقه نياز به تخصص و تجربه دارد اما در زمينه كالاهاي توريستي خوب مي‌توانيد كار كنيد و سود خوبي هم دارد.

اگر در شهرهای تاریخی زندگی می‌کنید، موقعیت خیلی خوبی را از دست می‌دهید اگر به بازار توریستی این شهرها توجه نکنید. اگر هم كه ساكن تهران هستيد بايد در سفرهاي خود ذهن اقتصادي‌تان را فعال كنيد. به‌دنبال اجناسي بگرديد كه نمايانگر فرهنگ ايراني باشد، اين اجناس كه اكثرا قيمت زياد بالايي ندارند، هم سود خوبي براي شما دارند و هم فروشي راحت. فقط كافي‌است كمي سليقه به خرج بدهيد.

با پيدا كردن مشتري براي خود حتي مي‌توانيد قبل از رفتن به سفر سفارش‌هاي خوبي بگيريد. در همين جا بايد لباس‌هاي محلي را هم اضافه كنيم. لباس اقوام ايراني به‌خصوص از نوع دخترانه‌اش بازار فروش خوبي دارد. گوشواره، دستبند، كيف و روسري كه برچسب صنايع‌دستي داشته باشد سود بالايي به همراه دارد.

فرش ابريشم بخريد

اين مثال را همه ما زياد شنيده‌ايم؛ مثل قالي كرمان مي‌ماند. قالي
دستباف به‌خصوص اگر ابريشم و از جنس درجه يك باشد، هرچه قدر كه
پا بخورد ارزشش بالاتر مي‌رود البته منظور از پاخوردن اين است كه كرك
روي آن به مرور زمان مي‌رود و شفاف‌تر مي‌شود.
منظور اين مثال را وقتي مي‌فهميد كه سري به بازار فرش تهران بزنيد و
قيمتي از فرش‌هاي نو و دست‌دوم بگيريد.اگر سري به اين بازار نزده‌ايد،
پيشنهاد ما اين است كه حتما به آنجا برويد.
تنوع فرش‌ها و زيبايي آن‌ها شما را مسحور خودش مي‌كند. در همين گشت و‌گذار بود كه آقاي پرويني يكي از مغازه‌داران سراي آزاد از فرش به‌عنوان يك سرمايه‌گذاري سودآور ياد كرد.

فرش دستباف

کسب و کار فرش

به پيشنهاد اين فروشنده‌ كه سال‌هاست در اين حوزه فعاليت مي‌كند فرش ايراني‌ هيچ‌گاه از ارزش نمي‌افتد. شما مي‌توانيد با 5 ميليون تومان خود يك فرش دستباف ابريشم تبريز، كاشان يا قم بخريد(البته فرش ابريشم قم شهرت بيشتري دارد و حرف اول را مي‌زند و چون تمام ابريشم است شايد با 5ميليون به سختي بتوانيد 6متري‌اش را پيدا كنيد)، با اين خريد هم شما از فرش و زيبايي‌اش استفاده مي‌كنيد و هم بعد از چند سال اگر تصميم به فروشش گرفتيد نه تنها ضرر نكرده‌ايد بلكه با قيمتي بالاتر از خريد مي‌توانيد آن را بفروشيد.

با توجه به اين‌كه قيمت فرش دستباف ايراني سال به سال بالا مي‌رود، اگر شما فرشي را امروز با قيمت 5 ميليون بخريد و استفاده هم بكنيد، البته نه اين‌كه مدام زير پا باشد و كفش بخورد، چند سال بعد با توجه به تورم و افزايش قيمت، مي‌توانيد با قيمتي حدود 8 ميليون تومان آن را بفروشيد. سرمايه‌گذاري خوبي است، نه؟

کاربران گرامی! شما می توانید با ثبت نظرات و پیشنهادات خود در بخش نظرات مارا از دیدگاه هایتان مطلع نمایید.

از این مطالب دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.